اخراج مسافران مسلمان از هواپیما در لندن
اخراج مسافران مسلمان از هواپیما در لندن
سه خواهر و برادر مسلمان که برای سفر از لندن عازم ایتالیا بودند به خاطر اتهام اشتباهی که دو مسافر به آن‌ها زدند از هواپیما اخراج شدند.
چهارشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۹
کد مطلب: 4890
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «Telesur»، سکینه دهاراس، ۲۴ ساله، خواهرش، مریم ۱۹ ساله و برادرش علی، ۲۱ ساله هفته گذشته برای یک سفر تفریحی از لندن به مقصد شهر ناپل ایتالیا سوار هواپیما شدند.
پیش از حرکت هواپیما مأموران امنیتی انگلیس به سراغ آن‌ها رفته و از هواپیما خارجشان کردند. پس از خروج از هواپیما این خواهرها و برادر مسلمان با گروهی از مأموران کاملاً مسلح در خارج از هواپیما مواجه شدند.
ظاهراً دو مسافر هواپیما گزارش داده‌ بودند که این سه نفر احتمالاً اعضای داعش هستند.
سکینه در صفحه فیسبوک خود با بیان احساس خود هنگامیکه توسط نیروهای امنیتی به بیرون از هواپیما برده می‌شدند، نوشت: «این اتفاق ساعت ۵ صبح افتاد و من هنوز مغزم کار نمی‌کند».
وی افزود: از پله‌ها پایین می‌رفتیم که سوال مضحکی از ما پرسیدند: «آیا انگلیسی صحبت می‌کنید؟». جواب دادم که «ما فقط انگلیسی صحبت می‌کنیم. ما در انگلیس متولد و بزرگ شده‌ایم.»
یکی از مأموران گفت: مسافران ادعا کرده‌اند که شما عضو داعش هستید، زیرا دیده‌اند که که در گوشی تلفن خود متنی عربی داشته‌اید.
بازجویی بیش از یک ساعت به طول کشید و سه خواهر و برادر توضیح دادند که عربی صحبت نمی‌کنند و اصلاً اجدادشان هندی هستند.
یک مأمور سازمان جاسوسی انگلیس(MI۵) از آن‌ها در مورد همه جزئیات زندگیشان، پدر و مادر، محل زندگی و کار بازجویی کرد و از آن‌ها خواست که تک تک سفرهای ذکر شده در صفحات پاسپورتشان را توضیح دهند و بگویند که چرا به این مکان‌ها سفر کرده‌اند.
سکینه در صفحه فیسبوکش نوشت: حقوق ما چیست؟ تنها زمانی به ما اجازه بازگشت به هواپیما دادند که کوچکترین شکی باقی نماند، اما این وسط یک نفر باید دروغ گفته باشد. چرا مسافرانی را که با دروغ گفتن، وقت پلیس را تلف کرده، اتهام کذب زدند و پرونده‌سازی نژادی کردند، از هواپیما اخراج نشدند؟!
وی افزود: البته برادرم که پوست سفید و چشمان آبی دارد، مورد اتهام آن دو مسافر نبود، فقط من و خواهرم که حجاب داشتیم مورد اتهام قرار گرفتیم.
گفتنی است، مسلمانان در آمریکا و دیگر کشورهای غربی به طور فزاینده‌ای قربانی پرونده‌سازی نژادی از سوی کارکنان خطوط هوایی و یا مسافران می‌شوند که دلایل آن عمدتاً داشتن ظاهر مسلمانی، زبان عربی و حجاب است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا