تبعیض گسترده علیه مسلمانان انگلیس در عرصه اشتغال
تبعیض گسترده علیه مسلمانان انگلیس در عرصه اشتغال
نتایج تحقیقات جدید نشان داده است مسلمانان انگلیس به دلیل تبعیض گسترده مذهبی، نژادی و اسلام‌هراسی به ندرت کار تمام وقت داشته و پیشرفت کاری پایینی در مشاغل خود دارند.
پنجشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۹
کد مطلب: 5998
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از روزنامه «گاردین»، تحقیقات انجام شده توسط دیده‌بان پویایی اجتماعی انگلیس نشان می‌دهد که مسلمانان این کشور به ویژه جوانان با وجود طی‌کردن مراحل عالی تحصیلی، برخورداری از وجدان کاری بالا و انعطاف‌پذیری، در عرصه اشتغال موفقیت چندانی ندارند و با تبعیض‌های گسترده مواجه هستند.
بر اساس این تحقیقات تنها ۶ درصد از مسلمانان در مشاغل حرفه‌ای مشغول به کار هستند؛ این در حالی است که ۱۰ درصد از جمعیت شاغل انگلیس و ولز مشاغل حرفه‌ای دارند.
حدود ۱۹.۶ درصد از مسلمانان بین سنین ۱۶ تا ۷۴ سال کار تمام وقت دارند؛ اما آمار کار تمام وقت در بین غیرمسلمانان همین گروه سنی ۳۴.۹ است.
همچنین تحقیقات نشان داد بانوان مسلمان انگلیس از سوی خانواده بیشتر تشویق به ازدواج و خانه‌داری می شوند تا یافتن شغل و ۱۸ درصد از بانوان بین سنین ۱۶ تا ۷۴ سال به کار خانه‌داری مشغول هستند؛ در حالی که تنها ۶ درصد زنان غیرمسلمان خانه‌داری می‌کنند و شاغل نیستند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا