دیدار مسلمانان نیویورک با نیروهای پلیس برای مقابله با اسلام‌هراسی
دیدار مسلمانان نیویورک با نیروهای پلیس برای مقابله با اسلام‌هراسی
جمعیت مسلمانان شهر «لانگ آیلند» نیویورک با هدف مقابله با اسلام‌هراسی و احساسات منفی علیه مسلمانان به برگزاری نشستی با حضور مسئولان پلیس اقدام کرد.
شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۳
کد مطلب: 5015
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «LIHerald»، رئیس مرکز اسلامی «لانگ آیلند» نیویورک در این نشست که با حضور مسئولان پلیس برگزار شد، گفت: مسلمانان لانگ آیلند به دلیل تنش‌های موجود مجبور به دفاع از دین خود شده‌اند.
در این برنامه نیروهای پلیس محلی، ایالتی و فدرال و نمایندگان دولتی و نیز حدود ۶۰ نفر از رهبران مسلمان حضور داشتند.
در این نشست، رهبران مسلمان در مورد موضوعات مختلف از جمله نقش نیروهای پلیس در بهبود وضعیت مسلمانان، ارائه آموزش‌های لازم به پلیس و نیز مقابله با پرونده‌سازی علیه مسلمانان سخن گفتند.
ماموران پلیس در این نشست از رهبران مسلمان خواستند هروقت با هر مشکلی مواجه می‌شوند، به آن‌ها مراجعه کنند.
آن‌ها همچنین گفتند که در صورت شکایت مسلمانان نسبت به هرگونه پرونده‌سازی نژادی علیه مسلمانان و رفتار اهانت‌آمیز علیه آنان، نیروهای پلیس با حضور در محل به مسئله رسیدگی خواهند کرد.
استیوارت کامرون، کمسیر پلیس منطقه‌ای در نیویورک خطاب به مسلمانان گفت: هیچ مسئله‌ای را که لازم است به ما انتقال داده شود کوچک تلقی نکنید. لطفاً تعلل نکنید و ما را برای پیگیری حوادث در جریان بگذارید.
در این نشست همچنین بر لزوم آموزش و افزایش روابط و گفت‌وگوها برای مقابله با اسلام‌هراسی تأکید شد.
گفتنی است نیروهای پلیس فدرال(اف‌بی‌آی) درحالی نقش ناجی را برای مسلمانان بازی می‌کنند که طبق گزارش‌های مستند، همین نیروها متهم اصلی اقدامات اسلام‌ستیزانه و نژادپرستانه علیه اقلیت مسلمان هستند.
به‌ نوشته «دیلی‌میل»، استخدام مجرمان سابقه‌دار از سوی اف‌بی‌آی برای جاسوسی علیه مسلمانان یکی از همین اموری است که انتقادات شدیدی را علیه این نهاد فدرال آمریکا برانگیخته است.
تحقیقات پایگاه دگراندیش «ریزن» در آمریکا نیز نشان می‌دهد که مأموران اف‌بی‌آی به پناهجویان مسلمان هشدار می‌دهند که در صورتی که برای آن‌ها جاسوسی نکنند، از آمریکا اخراج می‌شوند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا