گردهمایی اسلام‌هراسان در اقامتگاه ترامپ در فلوریدا
گردهمایی اسلام‌هراسان در اقامتگاه ترامپ در فلوریدا
گروه اسلام‌هراس «اقدام برای آمریکا» (Act for America) امسال قصد دارد گردهمایی سالانه خود را در «مار-ئه-لاگو»،‌ اقامتگاه لوکس دونالد ترامپ در ایالت فلوریدا برگزار کند.
يکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۶
کد مطلب: 6807
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از «نیویورک تایمز»،‌ «اقدام برای آمریکا» که بزرگترین گروه اسلام‌ستیز در ایالات متحده است، برای کسانی که مایل به شرکت‌ در این گردهمایی در ماه نوامبر هستند،‌ بلیت‌هایی با مبلغ ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار برای هر نفر در نظر گرفته است.
«ابراهیم کوپر» سخنگوی شورای روابط آمریکایی ــ اسلامی با اشاره به این که ترامپ مالک این عمارت در شهر «پالم بیچ» فلوریدا است و از اجاره دادن آن به این گروه سود می‌کند، ‌گفت:‌ من معتقدم این اتفاق نباید رخ دهد. این که رئیس‌جمهور آمریکا مستقیماً از طریق یک گروه مروج نفرت کسب درآمد کند،‌ نقض قانون اساسی است.
وی افزود: کاملاً روشن شده که وقتی کسی می‌خواهد ترامپ را تحت تأثیر قرار دهد،‌ کافی است در هتل‌ها و عمارت‌ها و باشگاه‌های گلف او اتاق اجاره کند یا به هر طریقی به او پول برساند و گروه اسلام‌ستیز «اقدام برای آمریکا» هم این مسئله را به خوبی دریافته است.
«میشل مالکین» که سخنران اصلی گردهمایی خواهد بود،‌ با حمله به منتقدین این برنامه گفت:‌ شورای روابط آمریکایی-اسلامی و سایر گروه‌های مشابه به همه میهن‌پرستانی که به دنبا افشای خطرات اسلام افراط گرا و مرزهای باز (برای ورود مهاجرین)‌ هستند، بی رحمانه‌ حمله می‌کنند.
به گفته «بریجیت گابریل» بنیانگذار این گروه اسلام‌ستیز،‌ آمریکا به وسیله افراط‌گرایانی که قصد ضربه زدن به این کشور دارند و در همه جا از جمله سازمان سیا،‌ پلیس فدرال (اف‌بی‌آُی)‌،‌وزارت دفاع (پنتاگون)‌ و وزارت خارجه نفوذ کرده‌اند،‌ مورد حمله قرار گرفته است.
گروه «اقدام برای آمریکا» که ادعا می‌کند هدفش محافظت از امنیت آمریکایی‌ها در برابر خطرات خارجی و داخلی است،‌ در سال ۲۰۱۷ برنامه‌ای با عنوان «تظاهرات علیه شریعت اسلامی» با حضور نژادپرستان و تندروهای اسلام‌ستیز برگزار کرد که انتقادات زیادی برانگیخت.
مار-ئه-لاگو عمارتی تاریخی با ۱۲۶ اتاق در پام بیچ فلوریدا است که فردی به نام «مارجری پست»‌ در اوایل قرن بیستم آن را ساخت تا از آن به عنوان اقامتگاهی زمستانی برای رؤسای جمهور آمریکا و مهمانان خارجی دولت استفاده شود. با این حال رؤسای جمهور آمریکا از استفاده از آن خودداری کردند تا این که در سال ۱۹۸۵ ترامپ، که بعدها رئیس جمهور آمریکا شد، آن را خریداری کرد و از آن زمان بارها در طول سال در آن اقامت می‌کند و در مواقع دیگر اتاق‌های آن را اجاره می‌دهد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : NYtimes.com