اهانت گروه الحادی کالج دانشگاهی لندن به پیامبر اسلام(ص) و مسیحیت
اهانت گروه الحادی کالج دانشگاهی لندن به پیامبر اسلام(ص) و مسیحیت
گروهی الحادی در کالج دانشگاهی لندن با نقض تمام تلاشهای اتحادیه های دانشجویی در ایجاد روابط خوب میان پیروان ادیان مختلف در فضای دانشگاه اقدام به انتشار تصویری موهن از پیامبر اسلام(ص) و حضرت مسیح کرده است.
يکشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۰ ساعت ۱۹:۳۲
کد مطلب: 432
به گزارش «آرماگدون»، اتحادیه دانشجویی کالج دانشگاهی لندن در واکنش به اقدام موهن گروه الحادی این دانشگاه برای انتشار کاریکاتوری از حضرت محمد(ص) و حضرت مسیح (ع) اعلام کرد ما وظیفه داریم اطمینان حاصل کنیم تنوع اعضای به رسمیت شناخته شده و فرصتهای مساوی برای آنها وجود دارد. این اتحادیه قصد دارد با هدف ترویج روابط خوب میان گروه های مختلف دانشجویی فضایی فراهم کند که همه دانشجویان بتوانند بدون توجه به دین و یا اعتقادات از این فضا بهره‌مند شوند.
مشکلات در کالج دانشگاهی لندن از زمانی ایجاد شد که الحادگرایان این کالج، سکولاریستها و اومانیستها کاریکاتوری از پیامبر اسلام(ص) و حضرت مسیح منتشر کردند تا یک رویداد اجتماعی را در صفحه فیس بوک خود تبلیغ کنند.
پس از اعتراض دانشجویان این گروه از برداشتن این تصویر امتناع کرده و مدعی آزادی بیان و منتقد سانسور شدند و با حمایتهایی چون حمایت ریچارد داوکینز، انجمن اومانیستهای بریتانیا، انجمن ملی سکولار، فدراسیون ملی الحادگرایان، اومانیستها و سکولارها، انجمنهای سکولار و مجله نیواومانیست رو به رو شد.
سخنگوی اتحادیه دانشجویی کالج دانشگاهی لندن اظهار داشت که درخواست برای برداشتن این کاریکاتور همچنان به قوت خود باقی است و هیچ تبلیغی برای رویداد این گروه از سوی اتحادیه دانشجویی صورت نمی گیرد.
براساس اعلام اتحادیه دانشجویی، به رغم این که گروه های اجتماعی دانشگاه از آزادی تبلیغ رویدادهای خود برخوردارند اما این انجمن می‌تواند با اقدامات تأدیبی نیز رو به رو شد.
براساس اظهارات مسئول ارتباطات و دموکراسی این اتحادیه اگر دانشجویان به اعتراض خود ادامه داده و فرآیندهای متعارف را دنبال کنند، این اقدام تأدیبی امری دور از دسترس نیست.
یک سخنگوی اتحادیه هم تأکید کرد که وظیفه این اتحادیه اطمینان حاصل کردن از عدم تبعیض دانشجویان براساس نژاد، جنس، دین و یا ملیت است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : مهر