دستگیری اعضای یگ گروه ضد اسلامی دربرابر یک مسجد در هلند
دستگیری اعضای یگ گروه ضد اسلامی دربرابر یک مسجد در هلند
اعضای گروه ضد اسلامی «پگیدا» به علت برپایی تظاهرات بدون مجوز دربرابر یک مسجد در شهر آیندهوون هلند بازداشت شدند.
يکشنبه ۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۷
کد مطلب: 6763
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از آناتولی، پلیس هلند در بیانیه ای اعلام کرد: پلیس اعضای جنبش «اروپاییان میهن پرست علیه اسلامی شدن غرب» (پگیدا) را که بدون مجوز در نزدیکی مسجد فرقان در شهر ایندهوون در جنوب هلند تظاهرات کردند، دستگیر کرد.
پلیس هلند در این بیانیه اعلام کرد: پلیس به اعضای این جنبش نسبت به برپایی تظاهرات در نزدیکی مسجد فرقان هشدار داده است. به همین دلیل مجبوز شده تا اعضای این جنبش را که تعداد آنها را ذکر نکرده است، توقیف کند.
براساس این بیانیه، پلیس هلند همچنین به اشتباه خبرنگار خبرگزاری ملی هلند(ANP) و همسرش را دستگیر کردند، اما پس از تایید هویتشان آنها را آزاد کردند و عذرخواهی از آنها انجام گرفت.
اعضای جنبش پگیدا پایان ماه گذشته تلاش کردند تا مراسم کباب کردن گوشت خوک را دربرابر مسجد فرقان در شهر آیندهوون برپا کنند.
تظاهر کنندگان هوادار این جنبش نژادپرست و افراط گر در آن زمان دربرابر این مسجد با دردست داشتن گوشتهای خوک تظاهرات کردند، هواداران این جنبش با هدف کباب کردن، گوشت های خوک را در دست داشتند. جوانان مسلمان ساکنان این منطقه مانع انجام این کار شدند که این مسئله به درگیری بین دو طرف منجر شد.
گفتنی است، جنبش «پگیدا» از سال ۲۰۱۴ میلادی هر دوشنبه ضد مسلمانان، اسلام و مهاجران در آلمان تظاهرات می کنند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان