حمله به زن مسلمان باردار در استرالیا
حمله به زن مسلمان باردار در استرالیا
این اقدام از سوی یک انجمن ارشد اسلامی استرالیایی به عنوان یک حمله «اسلام هراسانه» توصیف شده است
جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۶
کد مطلب: 6853
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه اینترنتی سی ان‌ ای (CNA) از سیدنی، یک مرد استرالیایی از شهر سیدنی به دلیل ضرب و شتم یک زن باردار محکوم شده است. این موضوع از سوی یک انجمن ارشد اسلامی استرالیایی به عنوان یک حمله «اسلام هراسانه» توصیف شده است.

هشدار: این ویدئو حاوی صحنه های دلخراش است
www.iribnews.ir/files/fa/news/1398/9/1/4202016_457.mp4


تصاویر ضبط شده دوربین امنیتی نشان می‌دهد، مردی به سه زن با حجاب در یک رستوران نزدیک می‌شود. در ادامه، بدون بروز هیچگونه اقدام تحریک آمیزی از سوی زنان مسلمان، مظنون ۴۳ ساله به سمت یک زن ۳۱ ساله‌ای که طبق گزارش پلیس ۳۸ ماهه باردار است، حمله ور شد و پس از چندین ضربه شدید مشت، زن مسلمان بر روی زمین می‌افتد.
پلیس اعلام کرده است، مهاجم با قصد آسیب رسانی جدی بدنی و سلب آسایش مردم متهم شده است، اما از اظهارنظر درباره انگیزه‌های شخص مهاجم خودداری کرده است.
شورای فدراسیون اسلامی استرالیا AFIC روز پنجشنبه اعلام کرد، شنیده شده است این مرد علیه زن قربانی و دوستانش جملات تنفر آمیز ضد اسلامی به زبان آورده است.
رئیس این شورا اعلام کرد: «این موضوع به طور واضح یک حمله نژادپرستانه و اسلام هراسانه بود و ما انتظار داریم به این شکل با آن برخورد شود.»
طبق گزارش پلیس در روز جمعه، پس از این حمله، زن آسیب دیده به بیمارستان منتقل شد. گزارش اخیری از سوی محققان دانشگاه چارلز استورت نشان می‌دهد، اسلام هراسی در استرالیا «یک پدیده مداوم» است و زنانی که حجاب دارند در معرض خطر هستند.
محققان این دانشگاه دریافته اند، از مجموع ۱۱۳ زن قربانی که به صورت فیزیکی مورد حمله قرار گرفته اند، ۹۶ درصد از آن‌ها دارای حجاب بوده اند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما