ترکیه اتریش را به اسلام ستیزی و نژاد پرستی متهم کرد
ترکیه اتریش را به اسلام ستیزی و نژاد پرستی متهم کرد
دفتر ریاست جمهوری ترکیه در واکنش به تصمیم دولت اتریش در بستن تعدادی مساجد در این کشور، وین را متهم به اسلام ستیزی و نژاد پرستی کرد.
جمعه ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۸
کد مطلب: 6556
به گزارش «آرماگدون» ، "سباستین کورتس، صدراعظم محافظه‌کار اتریش اعلام کرده است که کشورش بنا دارد بسیاری از امامان جماعت را که بودجه فعالیت‌شان از خارج تأمین می‌شود را اخراج کند و هفت مسجد را نیز در این کشور تعطیل نماید.
به گزارش رسانه های غربی احتمال می‌رود حدود ۶۰ امام جماعت که عمدتا به ترکیه وابسته‌اند به همراه خانواده‌هایشان از اتریش اخراج شوند.
کورتس اعلام کرد این تصمیم به شکل ویژه به برنامه بسیار چالش برانگیزی بر می‌گردد که طی آن شماری از کودکان همانند سربازان لباس‌ پوشیدند و در یکی از مسجدهای اصلی وین که وابسته به یک اجتماع ترک‌تبار است، مراسم یادبود نبردی معروف در تاریخ عثمانی موسوم به «گالیپولی» را اجرا کردند.
رئیس‌ دولت اتریش در یک کنفرانس خبری افزود: «اجتماعات موازی، اسلام سیاسی و افراط‌ گرایی جایی در جامعه ما ندارد.»
به نوشته روزنامه اتریشی "کرونر سایتونگ"، دفتر رئیس جمهور ترکیه در واکنش به این تصمیم دولت اتریش، آن را یک حمله هدفمند به جوامع مسلمان ارزیابی کرده و ابراهیم کالین، سخنگوی رئیس جمهور ترکیه در پیامی توئیتری اعلام کرد که این گونه اقدامات نشانگر موج تبعیض و نژادپرستی و اسلام هراسی است که از طرف این کشور اتفاق می افتد.
وی همچنین تصریح کرد که این گونه اقدامات دولت اتریش برخلاف هنجارهای قانون اساسی ، سیاست یکپارچه سازی اجتماعی، حقوق اقلیت ها و اخلاق هم زیستی و زندگی مشترک است. تلاش برای عادی سازی اسلام هراسی باید مانند نژادپرستی در هر حال رد شود.
Share/Save/Bookmark
مرجع : تسنیم