کارگاه ورزشکار استرالیایی در مقابله با افراط‌گرایی
کارگاه ورزشکار استرالیایی در مقابله با افراط‌گرایی
تکواندوکار مسلمان استرالیایی با برپایی کارگاه‌های آموزشی با هدف مقابله با افراط‌گرایی، محتوای منفی رسانه‌ها درباره اسلام را مورد انتقاد قرار می‌دهد.
سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۲
کد مطلب: 5458
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «sbs»، «حیدر شکارا»، دانشجوی حقوق مطبوعات و از ورزشکاران جامعه مسلمان در استرالیا پس از برگزیده شدن برای نهمین سال پیاپی جهت مبارزه در تیم ملی تکواندوی استرالیا، ضمن ادامه حمایت خود از مسلمانان تنها دغدغه خود را در انزوا بودن جوانان مسلمان عنوان کرد.
وی که عضو برنامه تبلیغی مقابله با تروریسم و معرفی اسلام حقیقی و همچنین عضو گروه خیرین در مرکز جوانان استرالیا است، گفت: تنها دغدغه من منزوی بودن جوانان مسلمان و در نتیجه گرایش آ‌ن‌ها به سمت افراط‌گرایی است.
شکارا افزود: یکی از پروژه‌های فعلی من برگزاری کارگاه‌هایی برای جوانان مسلمان با هدف مقابله با افراط‌گرایی است که محتوای منفی رسانه‌ها درباره اسلام را مورد انتقاد قرار خواهد داد.
او که از پدر عراقی و مادر ژاپنی به دنیا آمده است، موفقیت‌های ورزشی و شغلی خود را فرصتی برای انگیزه‌ دادن به جوانان مسلمان برای حضور در عرصه‌های اجتماعی استرالیا عنوان کرد و افزود: احساس می‌کنم با دستیابی به هر موفقیت، می‌توانم الگویی برای جوانان مسلمانی باشم که تصور می‌کنند موفقیت آن‌ها در گرو پیوستن به گروه‌های افراطی است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا