بررسی پدیده اسلام‌ستیزی در سوئد
بررسی پدیده اسلام‌ستیزی در سوئد
نشست بررسی «پدیده اسلام‌ستیزی و ترویج نفرت نسبت به مسلمانان» با مشارکت سازمان همکاری اسلامی در شهر استکهلم (پایتخت سوئد) برگزار شد.
شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۰
کد مطلب: 6196
به گزارش «آرماگدون» ،به نقل از پایگاه خبری an۷a.com؛ این نشست به همت وزارت خارجه سوئد و با حضور نماینده دبیرکل سازمان همکاری‌ اسلامی، سفرا و نمایندگان کشورهای عضو سازمان در سوئد، نمایندگانی از ادیان مختلف و جمعی از علما و دانشگاهیان و مقامات سیاسی سوئد دیروز (سوم آذرماه) در استکهلم برگزار شد.
بشیر احمد انصاری، مدیر مرکز گفت‌وگو و ارتباطات سازمان همکاری‌ اسلامی به نمایندگی از «یوسف احمد عثیمین»، دبیرکل این سازمان ضمن قدردانی از این ابتکار فرهنگی دولت سوئد برای برگزاری این نشست، تاکید کرد: سازمان همکاری‌ اسلامی به دنبال مواضع ثابت خود در دفاع از صلح، تسامح، همزیستی میان فرهنگ‎‌ها و تمدن‌های مختلف در جهان، در میدان مبازره با تبعیض و تنفر حضور دارد.
وی با اشاره به این که سازمان همکاری‌ اسلامی در یک جبهه با تروریسم و افراطی‌گری و در جبهه‌ای دیگر با اسلام‌هراسی مبارزه می‌کند، پیشنهاداتی را در زمینه‌های سیاسی، حقوقی، رسانه‌ای، فرهنگی و اجتماعی در زمینه مبارزه با پدیده اسلام‌ستیزی و ترویج پدیده تنفر از اسلام و مسلمانان مطرح کرد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا