اجبار صدها دختر مسلمان در هند به گرویدن به آیین هندو
اجبار صدها دختر مسلمان در هند به گرویدن به آیین هندو
گزارش یک گروه تحقیقاتی در هند حاکی از آن است که صدها دختر مسلمان در ایالت اوتار پرادش به شیوه‌های مختلف مجبور شده‌اند تا به آیین هندو بگروند.
چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۱
کد مطلب: 5296
به گزارش «آرماگدون» ، بنا به تحقیقات انجام شده در ایالت اوتار پرادش هند، صدها دختر مسلمان توسط گروه "جوتانان هندو" موسوم به "هندو یووا واهینی" ربوده و مجبور شده‌اند تا به دین هندو بگروند؛ این گروه توسط یوگی آدیتیانات، یکی از اعضای پارلمان هند از حرب حاکم بهارایتا جاناتا تأسیس شده است.
پلیس محلی بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶، ۳۸۹ مورد از گم شدن یا ربوده شدن دختران زیر سن قانونی را ثبت کرده است؛ در گزارش حقیقت یاب "مجلس مشاوره مسلمانان هند" در شهر کوشیناگار چندین مورد تجاوز و ربوده شدن دختران مسلمان جوان برای تغییر دین ذکر شده است.
این گزارش در ژانویه ۲۰۱۶ به آخیش یاداو، سر وزیر ایالت اوتار پرادش ارائه شد و اعضای گروه "هندو یووا واهینی" را مقصر این اقدامات وحشیانه علیه دختران دانسته است.
به گفته "محمد سلیمان" رئیس مجلس مشاوره تمامی مسلمانان هند، نفوذ شدید گروه "هندو یاووا واهینی" و به حاشیه کشیده شدن جامعه مسلمانان در این منطقه، عامل اصلی افزایش این موارد است؛ این در حالی است که تقریبا یک چهارم جمعیت مسلمان هند در ایالت اوتار پرادش زندگی می‌کنند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : تنا