نگرانی مسلمانان کانادا از افزایش تبعیض دینی
نگرانی مسلمانان کانادا از افزایش تبعیض دینی
مطالعات نشان می‌دهد اکثر مسلمانان کانادایی بر این عقیده‌اند که تبعیض دینی و فرهنگی در این کشور نسبت به گذشته افزایش یافته است.
پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۹
کد مطلب: 4549
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از خبرگزاری آناتولی، طبق تحقیقاتی که مراکز مطالعات اجتماعی در کانادا انجام داده‌اند، ۶۵ درصد از مسلمانان این کشور از روند افزایش تبعیض دینی و فرهنگی در کانادا ناراضی هستند.
مسلمانان این کشور بر این عقیده‌اند که رسانه‌ها و مطبوعات کانادا یکی از عوامل گسترش اسلام‌هراسی و همچنین تبعیض دینی و فرهنگی علیه مسلمانان است.
تحقیقات نشان می‌دهد که مسلمانان کانادایی نسبت به موقعیت اجتماعی نسل آینده خود در این کشور احساس نگرانی دارند. از منظر آنان با روند کنونی که در پیش است نسل آینده مسلمانان بیشتر مورد تبعیض دینی و اجتماعی قرار خواهد گرفت.
همچنین بر اساس این تحقیقات، مسلمانان جوان در کانادا برای حفظ هویت دینی و فرهنگی خود اهمیت بیشتری قائل هستند، به طور مثال میزان استفاده از حجاب در میان مسلمانان جوان این کشور طی ۱۰ سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است، به گونه‌ای که آنان ترجیح می‌دهند با پوششی کامل در اجتماع ظاهر شوند.
گفتنی است، در پی فعالیت‌ گروه‌های تکفیری و تروریستی در خاورمیانه و دیگر نقاط جهان با سوء استفاده از نام اسلام، اسلام‌هراسی و همچنین تبعیض‌های دینی و اجتماعی علیه مسلمانان در جوامع اروپایی بیشتر از گذشته به چشم می‌خورد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا