آیسسکو اسلام‌ستیزی مجدد «گرت وایلدرز» را محکوم کرد
آیسسکو اسلام‌ستیزی مجدد «گرت وایلدرز» را محکوم کرد
سازمان علوم، فرهنگ و آموزش اسلامی(آیسسکو)، اقدام دیروز، ۳۰ خرداد، گرت وایلدرز، راست‌گرای افراطی هلند در نشر ویدئویی حاوی کاریکاتورهای موهن به اسلام و حضرت محمد(ص) در «یوتیوب» را محکوم کرد.
يکشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۶
کد مطلب: 3649
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «آیسسکو»، عبدالعزیز بن عثمان التویجیری، مدیرکل سازمان اسلامی آیسسکو، اقدام گرت وایلدرز، اسلام‌ستیز هلندی و رئیس حزب «به خاطر آزادی» این کشور در انتشار ویدیوئی حاوی کاریکاتورهای موهن به اسلام و حضرت محمد(ص) را به شدت محکوم کرد.
وی با محکومیت این اقدام نماینده افراطی پارلمان هلند، آن را حرکتی کاملا نژادپرستانه و مغایر با قوانین بین‌المللی که برپایه احترام به تنوع فرهنگی و دینی است، توصیف کرد.
التویجیری هدف از این اقدام موهن را تحریک احساسات مسلمانان در ماه مبارک رمضان دانست و موضع وزارت امورخارجه هلند در عدم تأیید این اقدام را تمجید کرد.
وزارت خارجه هلند از مسئولان سفارت‌‌خانه‌های خود در کشورهای مختلف جهان خواست که با صدور بیانیه‌‌هایی بر عدم ارتباط انتشار این کلیپ ویدئویی موهن با مواضع دولت هلند تأکید کرد.
همچنین التویجیری از سازمان ملل متحد، شورای اروپا، پارلمان اورپا، یونسکو و واتیکان خواست، این اقدام تحریک‌آمیز و مغایر با اعلامیه جهانی حقوق بشر و قوانین سازمان ملل مبنی بر عدم هتک حرمت ادیان و مخدوش‌کردن مقدسات دینی را محکوم کنند.
مدیرکل آیسسکو در پایان بر ضرورت اعمال فشار بر مسئولان یوتیوب برای عدم انتشار کلیپ‌های موهن به ادیان تأکید کرد.
Share/Save/Bookmark