اسلام هراسی از چالش های اصلی جهان امروز است
سفیر و معاون نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران
اسلام هراسی از چالش های اصلی جهان امروز است
سفیر و معاون نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل اعلام کرد، اسلام هراسی از چالش های اصلی جهان امروز است.
چهارشنبه ۱۷ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۸
کد مطلب: 7104
به گزارش «آرماگدون» به نقل از خبرگزاری صداوسیما از نیویورک، سفیر و معاون نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل اعلام کرد، اسلام هراسی از چالش های اصلی جهان امروز است.
مجمع عالی رتبه ملل متحد با موضوع فرهنگ صلح روز سه شنبه ۱۶ شهریور در محل مجمع عمومی سازمان ملل برگزارشد.
زهرا ارشادی، سفیر و معاون نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل، طی سخنانی برگزاری این نشست را فرصتی برای تجدید عهد با ارزشهای مشترک ملل متحد دانست.
وی جنگ، تروریسم، افراط گرایی خشونت آمیز، فقر و تبعیض، یکجانبه گرایی و اقدامات قهرآمیز یکجانبه را به عنوان چالش های اساسی جهان امروز دانست و نفرت افکنی، بیگانه هراسی و اسلام هراسی را به عنوان چالش های اصلی در برقراری فرهنگ صلح برشمرد.
همچنین در این سخنرانی تاکید کرد ارتقا صلح و فرهنگ صلح، نیازمند تلاش های مداوم جامعه بین المللی، به ویژه در دورانی است که برخی از کشورها با نقض حقوق و نظم بین المللی، به دنبال بهره گیری از ابزارهای یکجانبه گرایانه برای تامین منافع خود هستند، می باشد.
این نشست هرساله براساس قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل در ماه سپتامبر برگزار می شود و براساس این قطعنامه ابتکارات مرتبط با صلح جهانی و گفتگوی بین ادیان و از جمله ابتکار کشورمان در خصوص جهان عاری از خشونت و افراط گرایی مورد تاکید قرار می گیرد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما