حمله نژادپرستانه به خیمه های رمضانی در آلمان+ عکس
حمله نژادپرستانه به خیمه های رمضانی در آلمان+ عکس
نژادپرستان ناشناس آلمانی به خیمه های رمضانی مسلمان در شهر دورتموند حمله کردند.
چهارشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۲
کد مطلب: 6709
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از عربی ۲۱، مسلمانان شهر دورتموند با نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان به نصب خیمه هایی اقدام کردند، یک گروه از افراد ناشناس که به نظر می رسد از گروههای نژادپرست ضد اسلامی باشند، به خیمه های نصب شده مسلمانان در این شهر حمله کردند.
«ارکون اوزقره» از اقلیت ترک مقیم آلمان و از برپاکنندگان فعالیت خیمه های رمضانی در این کشور، گفت: مهاجمان شب دوشنبه و بامداد سه شنبه اقدام به تخریب خیمه های رمضانی کردند.
اوزقره افزود: مهاجمان همچنین لوله های فاضلاب را منفجر کردند که این مسئله به آلوده شدن خیمه ها شد. سپس بر روی این خیمه به ترسیم صلیب شکسته اقدام کردند.
این حملات به مسلمانان قبل از ماه مبارک رمضان در سایه موج اسلام ستیزی در اروپا انجام می گیرد. آخرین حمله تروریستی ضد مسجد به مسجد نور شهر کریست چرچ نیوزلند تعلق دارد که ۵۰ نمازگزار در آن کشته و شماری نیز زخمی شدند.
فرد تروریست از هواداران گروههای راستگرای تندرو در استرالیا بود که پشت این حمله نژادپرستانه ضد مسلمانان قرار داشت.
گفتنی است، تعداد مسلمانان در آلمان، چهار میلیون و ۵۰۰ هزار نفر است و مسلمانان بزرگترین اقلیت مذهبی در آلمان به شمار می آیند؛ به طوری که در دهه ۱۹ کشور آلمان به یکی از مهمترین مراکز اسلام شناسی تبدیل شد و مرکز اسلامی هامبورگ یک مرکز بین المللی در این کشور به شمار می آید؛ در آلمان مسلمانان از لحاظ دینی آزادی دارند، بیشتر مسلمانان آلمان می توانند مسائل مذهبی خود را آزادانه انجام دهند و نیمی از آنها، به شدت پایبند ادای تکالیف و وظایف مذهبی هستند. شهرکلن آلمان یکی از شهرهای این کشور است که مناسک دین اسلام برای مسلمانان در آن اجرا می شود و حتی اجازه پخش اذان نیز داده می شود.

Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان