انتقاد مسلمانان از اقدام اسلام‌ستیزانه یک شرکت اسلحه‌سازی آمریکایی
انتقاد مسلمانان از اقدام اسلام‌ستیزانه یک شرکت اسلحه‌سازی آمریکایی
اقدام اسلام ستیزانه یک شرکت‌اسلحه‌سازی در «فلوریدا»ی آمریکا علیه مسلمانان، انتقاد آنان را در پی داشت.
دوشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۱۵
کد مطلب: 3801
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «CAIR»، این اسلحه با نام ای‌آر-۱۵ از سوی شرکت اسلحه‌سازی «اسپایکس تکتیکال» در شهر آپوپکا در فلوریدا ساخته شده که در یک سو دارای صلیبی مشابه صلیب‌های مورد استفاده در جنگ‌های صلیبی است.
در طرف دیگر این اسلحه نیز بخشی از انجیل نوشته شده که می‌گوید: «سپاس باد خداوندی را که پشتیبان من است و دستان مرا برای جنگ و انگشتانم را برای نبرد آفرید».
بن تامس، عضو سابق نیروی دریایی آمریکا و سخنگوی این شرکت اسلحه‌سازی گفت: «هیچ مسلمان معتقدی» جرأت نخواهد کرد که به این سلاح دست بزند.
وی مدعی شد: من می‌خواستم اسلحه‌ای داشته باشم که اگر یک «تروریست مسلمان» آن را برداشت، صاعقه‌ای به او بزند و از پا درش آورد.
ساخت این اسلحه انتقادات گسترده‌ای را به خاطر هدف قرار دادن مسلمانان برانگیخته است.
حسن شبلی، مدیر اجرایی شعبه فلوریدای شورای روابط اسلامی _ آمریکایی در پاسخ به تولیدکنندگان این اسلحه پرسید: آیا این اسلحه برای تروریست‌های مسیحی طراحی شده است؟
وی گفت: از میان ۲۰۵ حادثه کشتار گروهی که در آمریکا رخ داده، تنها در یکی از آن‌ها یک مسلمان دست داشته است.
شبلی اعلام کرد: شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی در فلوریدا مخالف هرگونه افراط‌گری دینی و خواهان رسیدگی به آن است.
دو ماه پیش نیز یک فروشگاه اسلحه در فلوریدا با اهانت به مسلمانان و تروریست خواندن آن‌ها، فروشگاه خود را «منطقه عاری از مسلمانان» خواند و گفت که به مسلمانان تروریست اسلحه نمی‌فروشد.
شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی شکایتی را علیه این فروشگاه تنظیم و تسلیم دادگاه کرده است.
این شورا همچنین از وزارت دادگستری آمریکا خواست تا با اتخاذ تصمیم‌های لازم از گسترش پایمال‌شدن حق آزادی دینی از سوی دیگر کسب‌وکارها جلوگیری کند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا