فیصل عبدالرئوف، امام جماعت سابق مسجد نیویورک
فیصل عبدالرئوف، امام جماعت سابق مسجد نیویورک
 
اندیشمند مسلمان آمریکایی:
رسانه‌ها مسبب گسترش اسلام‌هراسی در غرب هستند
اندیشمند برجسته مسلمان آمریکا با اشاره به تصورات نادرست موجود در مورد اسلام تأکید کرد که رسانه‌ها در شکل‌دهی نگرش آمریکایی‌ها نسبت به جهان اسلام که منجر به تعصبات ضداسلامی شده، نقش دارند.
شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۹
کد مطلب: 3900
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «Missoulian»، فیصل عبدالرئوف، امام جماعت سابق مسجد نیویورک گفت: شناخت آمریکایی‌ها از اسلام متأسفانه از طریق اخبار شکل گرفته است.
این اندیشمند مسلمان گفت: با وجود این که روابط میان مسلمانان و غیرمسلمانان جهان اکثراً خوب است، مطالبی که در رسانه‌ها و اخبار گفته می‌شود غالباً تصورات ما را می‌سازند.
عبدالرئوف که نویسنده کتاب‌های بسیاری از جمله کتابی در مورد تغییر تصورات نادرست در مورد اسلام است، گفت: گرچه اسلام دین خشونت نیست، رسانه‌ها سعی دارند با تمرکز بر خشونت‌های عده کمی که خود را منتسب به اسلام می‌کنند، نظرات مردم آمریکا را نسبت به جهان اسلام تغییر دهند.
وی گفت: هنگامی که یک کشیش اهل فلوریدا که ۳۵ نفر هم از او تبعیت نمی‌کردند و هیچ کس در کلیسا حتی او را نمی‌شناخت تهدید به سوزاندن قرآن کرد و خبر او در سراسر جهان پیچید، مسلمانان جهان فکر کردند این چیزی است که همه آمریکایی‌ها می‌خواهند.
عبدالرئوف گفت: این دقیقاً همان چیزی است که برای هر دو طرف اتفاق می‌افتد. ما باید با این پدیده به هر روش ممکن مقابله کنیم.
رئوف قرار است در این ماه در شهر «میزولا» ایالت «مونتانا» آمریکا در مورد روابط مسلمانان و غیرمسلمانان و رسانه‌ها سخنرانی کند. این برنامه از سوی شورای روابط جهانی مونتانا برنامه‌ریزی شده است.
«رابرت سیدنشوارز»، رئیس هیئت مدیره شورای روابط جهانی مونتانا گفت: رئوف در جمع دانش‌آموزان دبیرستان‌ها در مورد روابط مسلمانان آمریکایی سخن می‌گوید و عصر همان روز هم برای عموم جامعه سخنرانی خواهد کرد.
Share/Save/Bookmark