غیر مسلمانان در مسجد بازسازی‌شده مینه سوت
س از گذشت 6 ماه از انفجار تروریستی در مرکز اسلامی و مسجد شهر بلومینگتون (Bloomington) در ایالت مینه سوتا آمریکا، بیش از صد نفر از غیرمسلمانان از قسمت‌های نوسازی شده بازدید کردند.
يکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۴۵
کد مطلب: 6403
به گزارش «آرماگدون» ، ‘ به نقل از startribune، در این مراسم غیرمسلمانان شامل اعضای شورای شهر بلومینگتون و شهر ریچفیلد (Richfield) با هدف اعلام همبستگی، از مدرسه و قسمت‌هایی از مسجد دارالفاروق که نوسازی آن به اتمام رسیده است، بازدید کردند.
محمد عمر، مدیر مسجد بلومینگتون گفت: این بازدید فرصتی را ایجاد کرد تا از شرکت کنندگان که حمایت‌های خود را پس از حادثه انفجار در مسجد نشان دادند، تشکر کنیم.
وی افزود: پس از اینکه دفتر امام جماعت این مسجد صدمه دید غیرمسلمانان به تعمیر و نوسازی آن اقدام کردند و آن را بسیار زیباتر از قبل ساختند.
سم هیملیچ (Sam Heimlich)، از اعضای شورای نجاران ایالت‌های شمالی و مرکزی پس از حادثه انفجار مسجد به ارزیابی خسارات وارد شده پرداخت و سپس اتحادیه نجاران‌، کار بازسازی را به صورت رایگان بر عهده گرفت و تجهیزات لازم را نیز شرکت‌های مختلف اهدا کردند.
وی در این بازدید گفت: دوست دارم مسلمانان بدانند آن‌ها همسایگان ما هستند و می‌توانند از ما کمک خواسته و به ما اعتماد کنند.
در حادثه انفجار مسجد بلومینگتون که شنبه (۱۴ مرداد ۹۶) به وقوع پیوست، دفتر امام جماعت به شدت تخریب شد اما به نمازگزاران آسیبی نرسید
Share/Save/Bookmark