اسلام‌ستیز هلندی حامیانش را به مقابله با نمایندگان مسلمان فراخواند
اسلام‌ستیز هلندی حامیانش را به مقابله با نمایندگان مسلمان فراخواند
«گیرت وایلدرز»، رهبر حزب اسلام‌ستیز «آزادی» هلند، در سخنانی موهن، از حامیانش خواست تا برای مقابله با مشکلات کشور، به مسلمانان رای ندهند.
يکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۲۲
کد مطلب: 2506
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «yabiladi.fr»، «گیرت وایلدرز»، سازنده فیلم موهن «فتنه» و رهبر حزب اسلام‌ستیز « آزادی» هلند، طی سخنانی از حامیانش خواست تا برای داشتن مشکلات کمتر در کشور به مراکشی‌های کمتری رای دهند.
وی افزود: اگر خواهان مشکلات کمتری در شهر و کشورتان هستید به مراکشی‌های(مسلمانان) کمتری رای دهید. این به نفع همه شهروندان هلندی خواهد بود.
دادستان هلند اعلام کرد که پس از این اظهارات، گروه‌های مسلمان به‌ویژه مراکشی‌تبارها، شکایت‌هایی علیه وایلدرز تقدیم دادگاه کرده‌اند تا این نماینده اسلام‌ستیز به دلیل ترویج خشونت و نفرت علیه مسلمانان مورد محاکمه قرار بگیرد.
«فواد سیدالی»، نماینده مراکشی‌تبار پارلمان هلند در واکنش به این اظهارات گفت: هیتلر امروز در لباس وایلدرز در جامعه ظاهر شده است؛ هیتلر بین ماست. شهروندان نباید به این اظهارات توجه کنند چراکه سخنان این نماینده اسلام‌ستیز ناشی از نفرت وی علیه مسلمانان است.
همچنین تعدادی از اعضای حزب «کارگران» هلند نیز به این اظهارات موهن وایلدرز واکنش نشان دادند و عذرخواهی وی از مراکشی‌ها و مسلمانان را خواستار شدند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا