افزایش نژادپرستی علیه کودکان مسلمان در مدارس انگلیس
افزایش نژادپرستی علیه کودکان مسلمان در مدارس انگلیس
کودکان مسلمان انگلیسی در نتیجه حملات تروریستی اخیر منتسب به داعش در شهرهای لندن و منچستر، با افزایش نژادپرستی و آزار و اذیت‌ در مدارس مواجه هستند.
شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۵
کد مطلب: 5774
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «itv»، یک پسر ۱۲ ساله می‌گوید: بسیار ناراحتم زیرا آن‌ها به من حرف‌های اهانت‌آمیز نژادپرستانه می‌زنند.
یک دختر دانش‌آموز ۱۵ ساله می‌گوید: پسرها مرا تروریست صدا می‌کنند و معلمانمان هم هیچ عکس‌العملی نشان نمی‌دهند.
وی افزود: این مسئله بسیار مرا ناراحت و عصبانی می‌کند تا جاییکه باعث شده است خودم را کنار بکشم چون این کار دردهایم را کم می‌کند.
خط کودکان که یک خط مستقیم تلفن برای کمک به کودکان انگلیسی است، اعلام کرد: تعداد کودکان مسلمانی که در چند هفته اخیر از ما کمک خواسته‌اند، افزایش یافته است.
برخی کودکان به دلیل این آزار و اذیت‌ها از رفتن به مدرسه اجتناب می‌کنند و برخی کارشان در نهایت به آسیب زدن به خودشان می‌انجامد.
«دیم استر»، بنیانگذار خط تلفن کمک به کودکان، افزایش آگاهی بزرگسالان در رابطه با تأثیر فعالیت‌های تروریستی بر کودکان و نتایج آن در رفتارشان با یکدیگر را خواستار شد.
وی تأکید کرد: این مسئله‌ای حیاتی است که کودکانی که هدف این خشونت‌ها قرار می‌گیرند، مورد حمایت واقع شوند.
جمعیت ملی جلوگیری از ظلم به کودکان نیز اعلام کرد: هیچ کودکی نباید به خاطر دین یا نژاد خود هدف خشونت قرار بگیرد و ما نمی‌توانیم اجازه دهیم که تعصب، این کودکان را به خاطر هویتشان خجالت‌زده کند. در عوض ما باید تنوع دینی و فرهنگی را گرامی بداریم و در کنار هم بایستیم.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا