هدف اسلام‌ستیزان ضدآمریکایی نشان‌دادن مسلمانان است
واشنگتن‌پست:
هدف اسلام‌ستیزان ضدآمریکایی نشان‌دادن مسلمانان است
روزنامه «واشنگتن پست» در گزارشی هدف اسلام‌ستیزی گروه افراطی و ضد مسلمان «اقدام برای آمریکا» را ضد آمریکایی‌ نشان‌دادن چهره اسلام و مسلمانان اعلام کرد.
چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۹
کد مطلب: 5873
به گزارش «آرماگدون» ، ماه گذشته ده‌ها راهپیمایی علیه مسلمانان تحت عنوان «اعتراض علیه شریعت اسلامی» در سراسر آمریکا برگزار شد.
روزنامه «واشنگتن پست» در مطلبی به قلم «خضرخان»، عضو هیئت مدیره یک گروه مقابله با نژادپرستی و افراطگرایی، در این باره نوشت: سازمان‌دهندگان این راهپیمایی‌ها مدعی بودند این اقدامات علیه مسلمانان نیست، اما بدون شک هدف اقداماتی در جهت القای این ادعا که شریعت اسلامی برخلاف قانون اساسی ایالات متحده است و تلاش برای تصویب قانون ضد شریعت در سطح ایالتی در نقاط مختلف آمریکا چیزی نیست جز ضد آمریکایی نشان‌دادن چهره اسلام و مسلمانان، مسئله‌ای که می‌تواند عواقب بسیار بدی داشته باشد و تاکنون نیز عواقب مرگباری داشته است.
این اعتراضات و اقدامات اسلام‌ستیزانه که توسط گروهی به شدت افراطی و ضد مسلمان موسوم به گروه «اقدام برای آمریکا» صورت می‌گیرد، در یک فضای خلا رخ نداده است. مدت کوتاهی قبل از این راهپیمایی‌ها یک افراط‌گرای سفیدپوست در پورتلند واقع در ایالت اورگان با چاقو اقدام به قتل وحشیانه دو فرد آمریکایی به نام‌های ریکی جان بست ۵۳ ساله و تالیسین ماردین ۲۳ ساله کرد، افرادی که جرمشان تنها دفاع از دو دختر مسلمان در برابر مزاحمت‌ها و آزار این نژادپرست سفیدپوست با نام جرمی کریستین بود.
غم و اندوه ما از این ماجرا زمانی بیشتر می‌شود که بدانیم این رخدادها بخشی از واقعیت امروز جامعه آمریکا از زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ است. دورانی که در آن آزار و اذیت و ارعاب و خشونت فیزیکی علیه مسلمانان، افرادی که به اشتباه مسلمان قلمداد می‌شوند و یا حتی دیگر مهاجران و پیروان اقلیت‌های دینی افزایش چشمگیری داشته است.
البته خشونت توأم با نفرت و جهل و نادانی مختص دوره ترامپ نیست. همین چند سال پیش بود که یک دکتر هندو مورد حمله گروهی قرار گرفت که او را تروریست می‌خواندند. اما هیچ شکی وجود ندارد که از زمان آغاز به کار دولت ترامپ اوضاع بدتر شده است.
در ۱۰ روز اول پس از انتخاب وی به ریاست‌جمهوری ۸۶۷ مورد ارعاب و آزار و اذیت مسلمانان و اقدامات اسلام‌هراسانه گزارش شد. بر اساس آمار اعلام‌شده از سوی شورای روابط اسلامی آمریکایی، تعداد گروه‌های ضداسلامی در سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۳۴ مورد و در سال بعد از آن ۱۰۱ مورد بوده است. این روند افزایش ۵۷ درصدی تعداد این گروه‌ها را نشان می‌دهد.
اقدامات اسلام‌ستیزانه طیف وسیعی را در برمی‌گیرند. در ماه ژانویه فردی که اقدام به آتش‌زدن و تخریب یک مسجد در ویکتوریای تگزاس کرد، به ارتکاب جرائم مبتنی بر نفرت متهم شد. در ماه می نیز فردی سیاه‌پوست به نام ریچارد کولینز که به تازگی تحصیلات خود در دانشگاه بوی‌استیت را به پایان رسانده و با درجه نظامی ستوان دوم فارغ‌التحصیل شده بود، توسط دانشجوی دیگری که عضو یک گروه سفیدپوست افراطی بود، به قتل رسید.
اکنون سؤال این است که آیا رئیس‌جمهور آمریکا از این مسئله تعجب نکرده است که به چه دلیل این حملات با انتخاب وی و مبارزات انتخاباتی وی تشدید شده است؟
ماه گذشته در ویرجینیا، جایی که من زندگی می‌کنم، یک دختر نوجوان مسلمان در حالی که با دوستانش در حال قدم‌زدن در نزدیکی یک مسجد بود، توسط فردی افراطگرا با خودرو به قتل رسید. این جنایت هولناک و وحشیانه جامعه آمریکا را شوکه کرد. پلیس آمریکا معتقد است که این قتل ناشی از خشم ایجاد شده در هنگام رانندگی بود، اما واقعیت این است که دختر مزبور به واسطه دین خود و داشتن حجاب به قتل رسید.
اکنون آیا می‌توان مسلمانان را سرزنش کرد که چرا نسبت به نامزد جمهوری‌خواه انتخابات فرمانداری ایالت ویرجینیا که به حمایت گروه افراطی «اقدام برای آمریکا» از خود در این انتخابات افتخار می‌کرد، احساس ناراحتی و انزجار دارند؟
از سوی دیگر کمپین ایجادشده علیه دین اسلام در بهترین حالت می‌تواند به دلیل عدم فهم صحیح از آموزه‌های اسلامی باشد و در بدترین حالت می‌تواند به دلیل اقدامات وحشیانه عده معدودی باشد که به نام اسلام افراد را می‌کشند. اما در هر صورت چنین برداشت‌های نادرستی می‌تواند به وقوع تراژدی‌های متوالی بیانجامد.
بریژیت گابریل، مؤسس گروه «اقدام برای آمریکا» می‌گوید: افرادی که به قرآن اعتقاد دارند، نمی‌توانند شهروند وفاداری برای ایالات متحده باشند.
برخی مسیحیان آمریکایی که از جمهوری‌خواهان حمایت می‌کنند، اسلام را نه یک دین، بلکه یک ایدئولژی تمامیت‌خواه قلمداد می‌کنند و بر این اساس معتقدند که مسلمانان تحت قانون آزادی مذاهب قرار نمی‌گیرند.
حتی برخی افرادی که این سخنان را بر زبان نمی‌آورند نیز یارای مخالفت با این باورها را ندارند.
این یک رویه خطرناک است که به طور کامل با روح قانون اساسی آمریکا تناقض دارد. ارعاب و تهدید جوامع و افراد به دلیل دین آنان اقدامی کاملا مغایر با ارزش‌های اصلی آمریکا است.
Share/Save/Bookmark