ممنوعیت پوشیدن دامن برای دانش‌آموزان مسلمان فرانسوی
ممنوعیت پوشیدن دامن برای دانش‌آموزان مسلمان فرانسوی
والدین دانش آموز مسلمان فرانسوی، از سوی مدیریت مدرسه ای که دخترشان در آن تحصیل می کند نامه ای دریافت کرد که طبق آن، دختر آنان به دلیل پوشیدن دامن بلند، از ادامه تحصیل محروم شده است.
يکشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۰
کد مطلب: 4559
به گزارش «آرماگدون» ، در ادامه قوانین سکولار و ضد دینی ای که وزرات آموزش و پرورش "فرانسه" در پیش گرفته است، اینبار والدین دانش آموز مسلمان فرانسوی، نامه ای از سوی مدیریت مدرسه ای که دخترشان در آن مشغول به تحصیل است دریافت کردند که گویای این مطلب بود که فرزند آنان به دلیل پوشیدن دامن بلند، از ادامه تحصیل در این مدرسه محروم شده است.
«فانی» ۱۶ ساله، حدود یکسال پیش به دین مقدس اسلام گرویده است و بنا بر قانونی که در سال ۲۰۰۴ در فرانسه به تصویب رسید و بر سر کردن روسری و یا مقنعه در مدارس این کشور را ممنوع اعلام کرد، در هنگام ورود به مدرسه، حجاب خود را از سر بر می دارد ولی از لباس های پوشیده و دامن بلندی که بدن وی را طور کامل می پوشاند استفاده می کند.
چند روز پیش مدیریت این مدرسه با بهانه جویی، پوشیدن دامن بلند را نیز برای فانی ممنوع اعلام کرد و از او خواست تا از دامن کوتاه در مدرسه استفاده کند که این درخواست، با مخالفت شدید فانی روبرو شد.
در پی مخالفت فانی، مدیر مدرسه وی را به دفتر احضار کرد و به او گفت: تا وقتی از پوشیدن دامن بلند دست نکشد، حق حضور در مدرسه را نخواهد داشت و او را از مدرسه اخراج نمود.
مادر فانی که متدین به دین "مسیحیت" است تلاش زیادی برای رایزنی با مدیریت مدرسه کرد تا وا متقاعد به نوع پوشش دختر مسلمان خود کند که تمام این تلاش ها بی ثمر ماند و در نهایت، نامه ای از مدرسه به دست او رسید که طبق آن، فرزند مسلمانش به دلیل نوع پوششی که دارد، از ادامه تحصیل محروم شده است.
مادر این دانش آموز مسلمان تصریح کرد که از هر تلاشی برای احیای حقوق فرزند مسلمان خود، فروگذار نخواهد کرد و به این حقیقت آگاه است که اقدام مدیریت مدرسه در محرو م کردن فانی از ادامه تحصیل، اقدامی ناعادلانه و بر خلاف حقوق مسلم دانش آموزی است.
یکی دیگر از دبیرستان های فرانسه در شهر "مون پلیه" نیز در اقدامی تبعیض آمیز، به آزار و اذیت دانش آموزان مسلمان این دبیرستان به خاطر نوع پوششی که دارند، پرداخته است.
اقدامات تبعیض آمیز علیه دانش آموزان مسلمان فرانسوی روز به روز رو به افزایش است.
چندی پیش نامه محرمانه ای از سوی وزارت آموزش و پرورش فرانسه به مدیران مدارس این کشور ارسال شده بود و از آنان خواسته شده بود تا اسامی دانش آموزانی را که والدین آنان، از پوشش اسلامی استفاده می کنند، به این وزراتخانه ارسال نمایند و این رویه تا علنی شدن این نامه ادامه داشت.
بنیادگرایان سکولار در فرانسه عامل بیشترین تنش ها در سیستم آموزشی این کشور اند و اینان باعث تصویب قانون ممنوعیت استفاده از حجاب در مدارس در سال ۲۰۰۴ میلادی شدند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ابنا