اسلام هراسی در «روز اول آمریکای ترامپ»
اسلام هراسی در «روز اول آمریکای ترامپ»
روزنامه دیلی تایمز از وقوع رویدادهای اسلام هراسانه در همان روز اول پس از پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خبر داد.
شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۲
کد مطلب: 5099
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از دیلی تایمز،این روزنامه در گزارشی نوشت که روز اول در آمریکای ترامپ به همان اندازه که تصور می کردید،ترسناک بود.
در مجموعه ای از توییت ها تحت عنوان «اولین روز در آمریکای ترامپ»، گروهی از سیاه پوست ها و مسلمانان آمریکا روایت هایی را از برخوردهای نژادپرستانه افرادی که لفاظی های دونالد ترامپ را تکرار می کردند با دیگران در میان گذاشتند.
یکی از کاربران مسلمان در این باره نوشت:من امروز صبح در پمپ بنزین ایستاده بودم که گروهی از افراد فریاد می زدند: وقتش رسیده تا از این کشور بیرون بروید.
یک زن مسلمان نیز در توییتر خود نوشت: در حالی که روسری بر سر داشتم از کنار مردی گذشتم و او گفت: دختر خانم،دوران شما به پایان رسیده است.
یکی از گروه های حمایت مدنی از مسلمانان یک روز پس از انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رییس جمهوری آمریکا اعلام کرد که گزارش هایی از رویدادهای مختلف که مسلمانان را هدف قرار داده است پس از پیروزی ترامپ در انتخابات،دریافت کرده است. این گروه از رییس جمهوری تازه انتخاب شده تا این حملات را محکوم کند.
به گفته شورای روابط اسلامی –آمریکایی و دیگر گروه های حقوق بشری در آمریکا این گزارش ها شامل حداقل دو حمله به زنان محجبه،دیوار نوشته های نژادپرستانه و آزار و اذیت کودکان مهاجر است.
ابراهیم هوپر،سخنگوی شورای روابط اسلامی آمریکایی در یک مصاحبه تلفنی در این باره گفت:این یک نتیجه غیر قابل اجتناب از موج اسلام هراسی است که ما در ماه های اخیر با کمپین ریاست جمهوری ترامپ شاهد آن بوده اسم.
وی افزود: به وجود آمدن این نوع تعصب و غرض ورزی به معنای واقعی تقصیر دونالد ترامپ است. وی در کمپین انتخاباتی اش خواستار ممنوعیت مسلمانان از ورود به آمریکا به دلایل امنیتی شد.
این در حالی است که او پس از پیروزی در انتخابات با حمایت قوی از سوی سفیدپوستان آمریکایی خواستار اتحاد در آمریکا شده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان