همراه با رمان کمیک «سفر» در راه مقابله با اسلام هراسی
همراه با رمان کمیک «سفر» در راه مقابله با اسلام هراسی
رمان کمیک سفر کتابی برای از بین بردن تصورات غلط درباره اسلام و مسلمانان است.
يکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۷
کد مطلب: 6494
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از « thenational»، نویسندگان رمان گرافیکی الهام گرفته از تم های نابرابری اجتماعی مجموعه «مردان ایکس» (X-Men ) امیدوارند با انتشار آن در امارات متحده عربی کمکی به آموزش درباره اسلام و حساسیت های مذهبی بکنند.
هدف از انتشار این رمان کمیک الهام گرفته از اسلام،کاهش بدنامی جهانی اسلام است که به موجب تبلیغات منفی به ویژه در رسانه های غربی به وجود آمده است.
هدف مجموعه «مردان ایکس» از بین بردن موانع فرهنگی در سراسر جهان است.
«دیوید آنتونی» امیدوار است که کمیک ۸۸ صفحه ای او تحت عنوان «سفر» (Journey ) بتواند موانع فرهنگی را از میان بردارد و بدنامی ها و تصورات غلط درباره اسلام در برخی از کشورها را از بین ببرد.
وی افزود: ما در ابتدا تصمیم گرفته بودیم پروژه ای در مورد اشغال فلسطین از سوی اسرائیل را کار کنیم اما از آنجا که در حال حاضر اسلام هراسی در غرب اهمیت ویژه ای دارد در نهایت مسئله اسلام را در دستور کار خود قرار دادیم.
رمان «سفر» علاوه بر سری کمیک های «مردان ایکس» از سریال کارتونی کانادایی «Carebus the Aardvark» هم الهام گرفته است.
نویسنده این رمان بیش از ۱۸ ماه از وقت خود را صرف تحقیق درباره این پروژه کرده و از جمله کارهایی که انجام داده سفر به ترکیه و مراکش بوده است.
وی در این باره می گوید:برای مقابله با مشکلاتی مانند اسلام هراسی باید به افراد آموزش هایی درباره موضوع اصلی که در اینجا اسلام است،داده شود.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان