علت نماز خواندن مسلمانان در خیابان های مسکو
علت نماز خواندن مسلمانان در خیابان های مسکو
در حالی که دولت به کلیسای ارتدوکس اجازه داده است بیش از 200 کلیسا بسازد مسلمانان مسکو حق ندارند حتی یک مسجد جدید در مسکو ایجاد نمایند.
چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۹:۳۷
کد مطلب: 1967
به گزارش «آرماگدون» ، عدم وجود مساجد در پایتخت روسیه؛ مسکو باعث برپایی نماز در خیابان ها شده و این مساله تعرض های لفظی و جسمی علیه مسلمانان از سوی ساکنان که اکثرا مسیحی هستند را افزایش می دهد.
رسانه های گروهی غربی اعلام کردند که مسلمانان روسیه نیاز شدید به مساجد، مدارس دینی ، مدارس عمومی دارند، همچنین نیاز به ائمه دینی برای آموزش اسلام واقعی به مسلمانان روز به روز افزایش می یابد.
در حالی که دولت به کلیسای ارتدوکس اجازه داده است بیش از ۲۰۰ کلیسا بسازد مسلمانان مسکو حق ندارند حتی یک مسجد جدید در مسکو ایجاد نمایند.
عدم وجود مساجد باعث شده است تا سایر شهروندان روسی؛ مسلمانان را گروه های مهاجر و بیگانه تلقی کنند که مسیرهای عبور و مرور را به دلیل برپایی نماز می بندند و همین مساله باعث افزایش تعرض های لفظی و جسمی عابران به نماز گزاران می شود.
لازم به ذکر است که از جمعیت ۱۴۱ میلیون نفری روسیه ۲۰ میلیون تن مسلمان هستند و حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد از شهروندان مسکو را مسلمانان تشکیل می کنند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شفقنا