اقدامات بر ضد مسلمانان در این کشور افزایش یافته است
کمیته مقابله با اسلام هراسی در فرانسه:
اقدامات بر ضد مسلمانان در این کشور افزایش یافته است
«کميته مقابله با اسلام هراسي در فرانسه» از افزايش مداوم اقدام بر ضد مسلمانان در اين کشور در سال‌هاي اخير خبر داده است.
جمعه ۱۴ تير ۱۳۹۲ ساعت ۰۲:۰۰
کد مطلب: 1660
به گزارش «آرماگدون» ، کميته مقابله با اسلام هراسي در فرانسه روز چهارشنبه (۱۲ تير) در گزارش ساليانه خود اعلام کرد که تعداد اقدامات بر ضد مسلمانان در سال ۲۰۱۲ نسبت به سال قبل افزايش يافت و به ۴۶۹ مورد رسيد. اين رقم در سال‌هاي ۲۰۱۱ و ۲۰۱۰ به ترتيب ۲۹۸ و ۱۸۸ مورد بود.
در ادامه اين گزارش با انتقاد از ارائه کنندگان خدمات شهري در فرانسه «به عنوان يکي از محورهاي اصلي اسلام‌هراسي» در اين کشور آمده است بروکرات‌ها اغلب با تفسيري فراتر از سياست‌هاي رسمي سکولار در کشور از ارائه خدمات به زنان مسلماني که حجاب اسلامي دارند خودداري مي‌کنند.
طبق قانون فرانسه، کارکنان بخش خدمات شهري و دختراني که در مدارس دولتي تحصيل مي‌کنند نبايد حجاب داشته باشند اما بزرگسالاني که از خدمات عمومي استفاده مي‌کنند از اين قاعده مستثنا هستند.
در ادامه اين گزارش آمده است با اين وجود برخي از مقام‌هاي فرانسوي وقتي با نگراني بانوان در زمينه پوشش موهاي خود مواجه مي‌شوند از اجراي مراسم ازدواج يا صدور اسناد مربوط به آن براي آنان خودداري مي‌کنند.
در گزارش کميته مقابله با اسلام هراسي در فرانسه با اشاره به اين‌که در اقدامات ضد اسلامي در اين کشور به ميزان زيادي افراد مسلمان به ويژه زنان هدف قرار گرفته‌اند آمده است ميزان حمله به مساجد در سال ۲۰۱۲ در مقايسه با سال قبل تقريبا ۲ برابر شده است.
اين گروه همچنين تصميم پارلمان اروپا براي لغو مصونيت قضايي مارينه لي پن، يکي از اعضاي تندروي راستگراي اين پارلمان به علت سخنان نفرت‌انگيزش بر ضد مسلمانان در تاريخ ۲ جولاي را ستود و سامي دبح، رئيس کميته مقابله با اسلام هراسي در فرانسه در اين باره گفت لي پن و ساير سياست‌گذاران فرانسوي در حال تغيير لفاظي‌ها عليه مسلمانان به يک رويه عادي و معمولي بودند.
هدف از اتخاذ اين تصميم احتمالا محاکمه لي پن به اتهام نژادپرستي است چرا که وي اقامه نماز از سوي مسلمانان در خيابان‌هاي فرانسه را با اشغال اين کشور از سوي نازي‌ها مقايسه کرده بود.
دبح در يک کنفرانس خبري تاکيد کرد :«بين اين گفتمان سياسي و افزايش اقدامات خشن و تبعيض آميز بر ضد جامعه مسلمانان رابطه‌اي وجود دارد.»
دبح همچنين ابراز اميدواري کرد يکی از قضات فرانسوی دستور محاکمه لي پن را به جرم طرح اين سخنان خصمانه درباره نماز خواندن مسلمانان در خيابان‌هاي فرانسه صادر کند. مسلمانان فرانسه فقط زماني که مساجد کوچک در اين کشور مملو از جمعيت نمازگزار باشد در خيابان به اقامه نماز مي‌پردازند.
Share/Save/Bookmark