مركز فرهنگی ـ‌ هنری ویژه مسلمانان در بلژیک راه‌اندازی می‌شود
مركز فرهنگی ـ‌ هنری ویژه مسلمانان در بلژیک راه‌اندازی می‌شود
انجمن «رأس الحانوت» بلژیک در حال جمع‌آوری کمک برای راه‌اندازی بزرگترین مرکز فرهنگی ـ هنری ویژه اقلیت مسلمان این کشور است.
جمعه ۱۴ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۸
کد مطلب: 4289
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از خبرگزاری اینا، این مرکز قرار است در محله «مولنبیک» شهر بروکسل، پایتخت بلژیک راه‌اندازی شود و در همین راستا، انجمن «رأس الحانوت» بلژیک کمپینی برای جمع‌آوری کمک‌‌های مالی آغاز کرده است.
انجمن «رأس الحانوت» بلژیک که شش سال پیش به همت جوانان مسلمان این کشور راه‌اندازی شده است، اعلام کرد: راه‌اندازی این کمپین در راستای توجه و اهتمام این انجمن به وضعیت اجتماعی اقلیت مسلمان بلژیک صورت گرفته است و پیش‌بینی می‌شود که این مرکز فرهنگی ـ هنری در مدت زمانی کمتر از ۵ سال ساخته شود.
این انجمن بلژیکی، امیدوار است با گردآوری مبلغ ۷۰۰ هزار یورو، یکی از ساختمان‌های محله «مولنبیک» بروکسل را خریداری و در محل آن، بزرگترین مرکز فرهنگی ـ هنری ویژه اقلیت مسلمان این کشور را راه‌اندازی کند.
اگر این انجمن بتواند براساس پیش‌بینی‌ها تا سال ۲۰۲۰ میلادی این مرکز را راه‌انداری کند، نخستین مرکز فرهنگی ـ هنری است که با کمک مالی مسلمانان راه‌انداری می‌شود، این در حالی است که اقلیت مسلمان بلژیک غالبا پروژه‌های خود را از طریق کمک‌های مردمی اجرا می‌کند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا