تظاهرات بزرگ مسلمانان اندونزی علیه توهین فرماندار جاکارتا به قرآن + تصاویر
تظاهرات بزرگ مسلمانان اندونزی علیه توهین فرماندار جاکارتا به قرآن + تصاویر
مسلمانان اندونزی با برگزاری تظاهراتی بزرگ در جاکارتا خشم خود را به توهین فرماندار مسیحی جاکارتا به قرآن کریم نشان دادند.
جمعه ۱۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۵
کد مطلب: 5080
به گزارش «آرماگدون» ، هزاران معترض مسلمان اندونزیایی که توسط جبهه مدافعان اسلامی (اف.پی.آی) سازماندهی شده‌اند با هدف درخواست برای استعفای فرماندار جاکارتا که یک مسیحی است در جاکارتا دست به تظاهرات زدند.
معترضان با این عنوان که فرماندار جاکارتا به قرآن توهین کرده است اعتراضات خود را از مسجد استقلال این شهر پس از نماز جمعه آغاز کرده و سپس با حرکت به سوی کاخ ریاست جمهوری، از «جوکو ویدودو» رئیس جمهوری اندونزی خواستند در مقابله با «باسوکی تجاهجا پورناما» اقدامی انجام دهد.
باسوکی تجاها پورناما از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ که جوکو ویدودو هدایت فرمانداری جاکارتا را در اختیار داشت به عنوان معاون وی فعالیت می‌کرد و پس از آن فرماندار شد.
براساس گزارش رسانه های اندونزی، یکی از معترضان گفت: او (فرماندار جاکارتا) مسلمان نیست، اما قرآن را تحقیر کرده است. هر چیزی را به قرآن نسبت ندهید، به ویژه آن را به نادرستی تفسیر نکنید ... من از خدا می خواهم او را حبس کند.
مسلمانان اندونزی، فرماندار جاکارتا را پس از اینکه وی اعلام کرد مخالفانش با استفاده از آیه‌ای از قرآن رای دهندگان را فریب داده اند، وی را کافر دانستند.
منتقدان بر این باورند که دولت جوکو ویدودو برای کاهش تنش‌های نژادی و مذهبی پیش از انتخابات فرمانداری شهر جاکارتا که در دومین ماه سال آینده انجام می‌شود، اقدام کافی انجام نداده است.
جوکو ویدودو رئیس جمهور اندونزی و یوسف کالا معاون وی روز گذشته با انتشار بیانیه‌ای خواستار برگزاری مسالمت آمیز اعتراضات شدند و اعلام کردند هر چیز و هر فردی باید کار خود را به صورت طبیعی انجام دهد.
بیش از ۱۸ هزار نیروی پلیس روز جمعه در ۲۶ منطقه شهر جاکارتا پایتخت اندونزی حضور یافتند تا همزمان با برگزاری تظاهرات گروه‌های اسلامی، امنیت مناطق تجاری و مراکز خرید را تامین کنند.


Share/Save/Bookmark
مرجع : ابنا