تکرار حمله به مسلمانان در نزدیکی مساجد آمریکا
تکرار حمله به مسلمانان در نزدیکی مساجد آمریکا
یک گروه حقوق بشری در تماس با پلیس خبر داد که دو نوجوان مسلمان در کنار مسجد بروکلین در نیویورک هدف ضرب و شتم فرد مهاجمی قرار گرفتند که با فریاد آن‌ها را هدف اهانت قرار داده‌ بود.
سه شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۷
کد مطلب: 4720
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از روزنامه «تلگراف» انگلیس، این حمله صبح روز یکشنبه اتفاق افتاد و سومین حمله علیه مسلمانان آمریکاست که ظرف مدت دو روز تعطیلات آخر هفته (شنبه و یکشنبه/۱۲ و ۱۳ تیرماه) در کنار مساجد به وقوع پیوسته است.
یکی منبع وابسته به پلیس اعلام کرد که بازرسان این حمله را جزو جرائم ناشی از تعصب دسته‌بندی نکرده‌اند.
شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی، شعبه نیویورک، در بیانیه‌ای اعلام کرد که یک نوجوان ۱۶ ساله که برای خواندن نماز به مرکز اسلامی جمعیت مسلمانان بروکلین رفته بود، در بیرون مرکز مورد حمله قرار گرفت.
ویدئویی از سوی شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی منتشر شد که نشان می‌داد مردی با مشت و لگد این نوجوان را در حالی که در خیابان افتاده بود به شدت می‌زد. او نوجوان دیگری را هم که سوار بر دوچرخه بود دنبال کرد و به وی نیز حمله کرد.
عفاف ناشر، مدیر اجرایی شعبه نیویورک شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی دراین باره گفت: فریادها و اهانت‌های این فرد انگیزه تعصب دینی را محرز کرده است.
با وجود این، واحد جرائم ناشی از نفرت پلیس نیویورک وجود انگیزه نفرت و تعصب در این پرونده را رد و ادعا کرد این دو نوجوان در حال آزار و اذیت یک زن ۴۰ ساله بودند و دوست ۳۷ ساله او به آن‌ها حمله کرده است.
روز یکشنبه در شهر هیوستون نیز یک پزشک مسلمان که عازم مسجد این شهر برای خواندن نماز صبح از سوی سه مرد هدف شلیک گلوله قرار گرفت. روز شنبه نیز مرد مسلمان دیگری در مقابل مسجد فلوریدا هدف ضرب و شتم قرار گرفت.
در این پرونده‌ها نیز پلیس انگیزه نفرت و تعصب دینی را رد کرده و عنوان کرده که انگیزه این حملات هنوز مشخص نیست.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا