تداوم اعتراض آمریکایی‌ها به قتل ۳ دانشجوی مسلمان + تصاویر
تداوم اعتراض آمریکایی‌ها به قتل ۳ دانشجوی مسلمان + تصاویر
فعالان گروه مردم‌نهاد "العودة" با تجمع در میدان عمومی شهر کلیولند ضمن همدردی با خانواده سه قربانی مسلمان آمریکایی، نادیده گرفتن حقوق‌‌بشر در آمریکا را محکوم و خواستار پایان خشونت علیه مسلمانان شدند.
يکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۹
کد مطلب: 3325
به گزارش «آرماگدون» ، فعالان سازمان العوده(Al Awda) شاخه کلیولند با همکاری برخی گروه‌های مردمی از جمله شورای روابط آمریکایی - اسلامی(CAIR) با برپایی تجمعی یاد سه دانشجوی مقتول مسلمان را که هفته گذشته در کارولینای آمریکا به قتل رسیده بودند، گرامی داشتند.
در این تجمع که روز جمعه در سرمای شدید و با حضور تعداد زیادی از مسلمانان و غیرمسلمانان برگزار شد، بر احترام به حقوق اقلیت‌ها در آمریکا و محاکمه عاملان این اقدام تروریستی تأکید شد.
تجمع‌کنندگان با در دست داشتن پلاکاردهایی با عناوین "جان مسلمانان مهم است"، "به جنایات نفرت‌آمیز پایان دهید"، "تروریسم دین ندارد"، "کل سیستم مقصر است" و "شما تلاش کردید ۳ نفر را ساکت کنید؛ اما میلیون‌ها نفر را بیدار کردید"، این واقعه تروریستی را نتیجه تبلیغات گسترده رسانه‌های غربی در زمینه اسلام‌هراسی دانستند.
گفتنی است پس از قتل این سه دانشجوی مسلمان، فعالان مردمی با برگزاری مراسم و تجمع‌های گوناگون این جنایت را محکوم کردند. همچنین برای گرامی‌داشت آنان صفحه ای به نام "سه برنده ما" در شبکه‌های اجتماعی راه‌اندازی کردند که با گذشت پنج روز از این جنایت بیش از ۱۶۸ هزار نفر به این کمپین پیوسته‌اند.
فعالان فضای مجازی نیز در اعتراض به این اقدام نژاد‌پرستانه با انتشار مطالب مختلف با هشتگ "تیراندازی چپل هیل"، "جان مسلمانان مهم است" و "سه برنده ما" خشم خود را علیه سیاست اسلام‌ستیزانه غرب نشان دادند.
چند روز قبل اجساد ضیا برکات، همسرش یُسر محمد ابو صالحه و خواهر او رزان محمد ابو صالحه در حالی که از ناحیه سر تیر خورده بودند، در خانه‌شان در کارولینای شمالی پیدا شد. این افراد توسط یک فرد اسلام‌ستیز ترور شده بودند.
جالب اینجاست که رسانه‌های غربی و مسئولان آمریکایی که در پی حادثه تروریستی شارلی ابدو موجی گسترده‌ای از محکومیت را ایجاد کرده بودند، بعد از این حادثه تروریستی سکوت کرده و تنها بعد از اعتراضات گسترده مردم به ابراز تأسف اکتفا کردند.


Share/Save/Bookmark
مرجع : جبهه جهانی مستضعفین