دانش آموزان مسلمان قربانیان اصلی تبعیض در اتریش
دانش آموزان مسلمان قربانیان اصلی تبعیض در اتریش
گزارش جدیدی نشان می دهد دانش آموزان مسلمان دختر در اتریش بیش از ۷۳ درصد از کل افرادی را که در معرض تبعیض در مدارس قرار دارند، تشکیل می دهند.
سه شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۵
کد مطلب: 5819
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از خبرگزاری آناتولی، براساس گزارش انجمن «ابتکار عمل برای آموزش بدون تبعیض» در اتریش، دانش آموزان دختر مسلمان بیشترین تبعیض را در مدارس این کشور در سال گذشته تجربه کردند.
این گزارش با عنوان «گزارش تبعیض در نظام آموزشی اتریش در سال ۲۰۱۶»، اشکال مختلف تبعیض را در مؤسسات آموزشی اتریشی، از جمله مذهب، قومی، فرهنگی و جنسیتی ارزیابی کرده است.
اسلام هراسی دلیل اصلی این تبعیض است و ۶۱ درصد از موارد تبعیض به آن باز می گردد؛ در حالی که تبعیض نژادی ۳۹.۹۱ درصد را تشکیل می دهد.
در این گزارش آمده است که خانواده های مسلمان از اینکه مجبور به تغییر مذهب خود به مسیحیت هستند شکایت می کنند.در یک مورد، یک خانواده ادعا کردند که فرزندشان به طور مخفیانه تعمید شده و مجبور به خوردن گوشت خوک در یک مهد کودک در ایالت «تیرول» شد.
دکتر «سونیا زافرانی» رئیس دفتر انجمن ابتکار عمل برای آموزش بدون تبعیض گفت که کسانی که با تبعیض مواجه بودند، نمی دانستند کجا شکایت را ارائه کنند؛ چرا که اکثر شکایات این افراد بدون پیگیری باقی می ماند.
به گفته انجمن مذهبی اسلامی اتریش، در این کشور اسلام دومین دین رایج است که ۷ درصد از جمعیت یا حدود ۶۰۰ هزار نفر از کل جمعیت آن را تشکیل می دهد.
این کشور نیز از حملات تروریستی همچون آلمان، فرانسه و بلژیک رنج می برد. اما در ماه های اخیر ترس از حمله و تنش در این کشور افزایش یافته است که دلیل آن را می توان شعارهای حزب راست افراطی موسوم به «آزادی» در این کشور بر شمرد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان