اعتصاب عمومی در کراچی پاکستان
اعتصاب عمومی در کراچی پاکستان
علمای برجسته پاکستان با اعلام اینکه انفجار روز گذشته کراچی نتیجه اختلاف شیعه و سنی نیست، ۳ روز به دولت مهلت دادند عملیات نظامی را در این شهر آغاز کند.
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۰۸
کد مطلب: 1417
به گزارش «آرماگدون» ، علمای شیعه پاکستان از جمله «مولانا علی‌انور جعفری»، «علامه صادق‌رضا تقوی»، «علامه ناظر عباس» و «علامه جعفر سبحانی» با شرکت در کنفرانس خبری ابراز داشتند که انفجار کراچی نتیجه جنگ فرقه‌ای و اختلاف بین شیعه و سنی نیست.
علامه ناظر عباس در این کنفرانس خبری گفت: سیاستمداران به جای طفره رفتن از مسئولیت و مقصر دانستن یکدیگر به فکر اقدامات عملی برای برقراری امنیت در کراچی باشند.
وی افزود: دولت در حل بحران کراچی شکست خورده و به نظر می‌رسد برای سر و سامان دادن به اوضاع این شهر جدی نیست.
علامه ناظر عباس عنوان کرد: میان شیعیان و اهل سنت هماهنگی کامل وجود دارد بنابراین نمی توان به این بهانه از عملیات علیه تروریست‌ها خودداری کرد.
علمای پاکستان تأکید کردند که اگر تا روز پنجشنبه یک عملیات سراسری علیه ترورهای هدفمند و عملیات‌های تروریستی در کراچی انجام نشود مردم با برپایی تظاهرات در کل کشور دولت را مجبور به تأمین امنیت کراچی می‌کنند.
در انفجارهای شب گذشته در شهر کراچی پاکستان بیش از ۲۰۵ تن کشته و زخمی شدند.
بر اثر این ۲ انفجار که در خیابان «ابوالحسن اصفهانی»، منطقه "عباس تائون" شهر کراچی زخ داد دست‌کم ۵۵ تن شهید و بیش از ۱۵۰ نفر دیگر نیز زخمی شدند.
همچنین در این حادثه، ۵۰ واحد آپارتمانی و بیش از ۲۰ باب مغازه نیز تخریب شدند.
به گفته مقامات پلیس پاکستان، نمازگزاران شیعه یک حسینیه در منطقه عباس تاون هدف اصلی تروریست‌ها بودند.
رئیس‌جمهور پاکستان ساعاتی پیش در بیانیه‌ای انفجارهای کراچی را محکوم کرد.
این درحالی است که مجلس وحدت مسلمین پاکستان در واکنش به این انفجارها سه روز عزای عمومی و «جنبش متحده قومی» و «شورای علما شیعه» نیز امروز را روز اعتصاب در کراچی اعلام کردند.
علاوه بر این، اتحادیه مدارس خصوصی، اتحادیه تجار و اتحادیه حمل‌ونقل پاکستان نیز امروز دست به اعتصاب زدند.
تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است.
شهر کراچی پاکستان سال‌ها است که شاهد کشتارهای خونین فرقه‌ای است و تاکنون تعداد زیادی از مردم این شهر جان خود را در این درگیری‌ها از دست داده‌اند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : فارس