اعتراض مسلمانان هند به درج تصویر پیامبر اسلام در کتب درسی
اعتراض مسلمانان هند به درج تصویر پیامبر اسلام در کتب درسی
یکی از اعضاء جامعه اسلامی گفت: آنها اشتباه بزرگی را انجام داده‌اند، اما انجام هر گونه اقدام خشونت آمیز علیه این انتشارات بر خلاف تعالیم اسلام خواهد بود و انتظار داریم تا آنها هر چه زودتر معذرت خواهی کنند.
دوشنبه ۵ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۱۵
کد مطلب: 759
انتشار تصویری از پیامبر اکرم (ص) در کتاب درسی یکی از کودکستان‌های هند، خشم و اعتراض مسلمانان را برانگیخت.
مسلمانان شهر مانیپور، واقع در یکی از ایالات شمال شرقی هند، در اعتراض به این انتشار تصویر پیامبر اکرم(ص) و بی احترامی به ساحت ایشان، این کتاب‌ها را در آتش سوزاندند و یک هفته به مسئولان این کودکستان فرصت دادند تا عذرخواهی کنند.
در صفحه این کتاب که در تعدادی از کودکستان‌های خصوصی تدریس می‌شد، حضرت محمد(ص) به مردی که محاسن بر صورت دارد، عمامه‌ای بر سر دارد و کتابی در دست گرفته تصویر شده است.
"ارشاد حسین" یکی از اعضاء جامعه اسلامی هنددر خصوص انتشار این کتاب گفت: بر اساس قوانین اسلامی، ترسیم هر گونه تصویری از حضرت محمد (ص) ممنوع است. کسی نمی‌تواند تصویری از حضرت محمد(ص) ترسیم کند زیرا این مغایر با اسلام است.
ارشاد حسین با یادآوری خشم مسلمانان از جریان توهین به پیامبر (ص) در دانمارک در چند سال گذشته تاکید کرد: اگر تا هفته آینده انتشارات پرایم نسبت به این عمل خود معذرت خواهی نکند، کلیه کتاب‌های این انتشارات در منطقه مانیپور ممنوع اعلام خواهند شد.
وی با تصریح بر این مطلب که آنها اشتباه بزرگی را انجام داده‌اند، گفت: اما انجام هر گونه اقدام خشونت آمیز علیه این انتشارات بر خلاف تعالیم اسلام خواهد بود و انتظار داریم تا آنها هر چه زودتر معذرت خواهی کنند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ابنا