شیخ عبدالعزیز آل الشیخ ، مفتی اعظم حاکمان وهابی سعودی
شیخ عبدالعزیز آل الشیخ ، مفتی اعظم حاکمان وهابی سعودی
 
۱
گستاخي مفتي اعظم سعودي عليه عاشورا
مفتی وهابی های سعودی در آستانه عاشورای حسینی، اظهارات سخیفی را علیه عزاداری برای امام حسین (ع) مطرح کرد.
يکشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۰ ساعت ۲۰:۳۳
کد مطلب: 326
به گزارش «آرماگدون» ، شیخ "عبدالعزیز آل الشیخ" مفتی اعظم حاکمان وهابی سعودی، در جدیدترین فتوای خود مدعی شد که عزاداری برای امام حسین(ع) شرعاً جایز نیست.
او در سخنرانی این هفته خود در خطبه های نماز جمعه، بدون ذکر نام شیعیان گفت که اقداماتی که برخی از مدعیان و منتسبان به اسلام انجام می دهند، جایز نیست و اسلام از آن بیزار است!
وی بدون اشاره به آن دسته از روايات اهل سنت که بر حزن و گريه پيامبر(ص) بر مصيبت امام حسين(ع) اشاره صريح دارد؛ گریه و عزاداری برای امام حسین(ع) را نامشروع خواند و مدعی شد که تنها اقدام پسندیده ای که برای روزهای تاسوعا و عاشورا قرار داده شده است، روزه گرفتن است!
این در حالی است که روزه گرفتن بر اساس شریعت اسلام در روز عاشورا کراهت شديد دارد زيرا قاتلان اموي امام(ع)، براي تبرک جويي، اين روز را روزه مي گرفته اند که بدعت به شمار مي آيد.
وهابیت سعودی، بر خلاف روال معمول در میان اهل سنت که احترام زیادی برای روز عاشورا قائل هستند و بر اساس محبتی که به اهل بیت(ع) دارند مانند شيعيان، این روز را در غم و اندوه سپری می کنند، در اقدامی ضد اسلامی، عاشورا را از اعیاد خود بر شمرده و روزه گرفتن در این روز را مستحب اعلام مي کند.
این مفتی وهابی در اظهارات سخیف خود مدعی شد که عزاداری برای امام حسین و اهل بیت علیهم السلام، مخالف شرع الهی و رفتار کسانی است که بر اساس جاهلیت رفتار می کردند!
این اظهارات فتنه انگیز در شرایطی مطرح می شود که خشم عمومی مفتی های وهابی که شاخه معنوی استبداد سعودی در عربستان را شکل می دهد، علیه خیزش های مردمی در مناطق شیعه نشین به اوج خود رسیده است، اقلیت وهابی در عربستان سعودی که سقوط خود را با انقلاب کنونی در عربستان نزدیک می بیند، با هر بهانه ای سعی دارد تا سنی های این کشور را به جان شیعه ها انداخته و آنها از دریافتن ماهیت استعماری که وهابیت علیه آنها اعمال می کند، منحرف سازند.
دو ماه پیش نیز شیخ الحذیفی، امام جماعت مسجد النبی(ص) اظهارات تندی را علیه شیعیان مطرح کرده و مدعی شده بود که شیعیان عربستان، اصالت این کشور را ندارند و باید به عراق کوچ داده شوند.
وی پیش تر نیز ادعاهایی را درباره واقعه عاشورا مطرح کرده و بیعت با یزید را بیعتی مشروع تلقی کرده بود و امام حسین(ع) را به علت امتناع از بیعت با این فرد فاسق، (معاذالله) خطاکار برشمرده بود!
الحذيفي همچنين، وجود امام عصر(عج) را انکار کرده و مهدويت را ساخته و پرداخته شيعيان خوانده بود.
اين در حالي است که تمامي مذاهب اهل سنت نيز به مهدويت اعتقاد دارند و آن را جزء مسائل اساسي دين مي دانند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : مشرق
 


مجيد
۱۳۹۲-۰۷-۱۱ ۰۹:۲۰:۰۹
رفقا اگه مي خواهيد قيافه يزيد و شمرو حرمله و عبيدالله ملعون رو ببينيد نگاه به مفتيان وهابي كنيد دقيقا هم قيافه با اون ملعون ها هستند و اصلا از نسل اوناهستند . تمام زندگي و جان مال فرزندمون فداي يك تار موي حضرت اباعبدالله اني سلم لمن سالمكم و حرب لمن حاربكم يا حسين