برنامه های جنبش ضداسلامی پگیدا در بریتانیا
برنامه های جنبش ضداسلامی پگیدا در بریتانیا
یک شاخه بریتانیایی جنبش ضد اسلامی پگیدا قصد دارد که در پایان ماه فوریه امسال به برگزاری تظاهرات در بریتانیا اقدام کند. پلیس انگلستان اعلام کرد که این گروه اعلام کرده است که روز جمعه 28 فوریه تظاهراتی در شهر نیوکاسل واقع در شمال انگلیس برگزار خواهد کرد و افزون بر آن گروه های دیگری نیز در همان روز و در همان شهر تظاهرات هایی علیع پگیدا برگزار می کنند.
يکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۰
کد مطلب: 3326
به گزارش «آرماگدون» ، در شبکه اجتماعی فیسبوک نیز گروهی به نام "پگیدای بریتانیای کبیر" با شعار "اتحاد علیه افراط گرایی" برای شرکت در این تجمع فراخوان داده است.
اگرچه که آن به اصطلاح جنبش آلمانی پگیدا که در پاییز گذشته در درسدن و دیگر شهرهای آلمان علیه آنچه که خود "اسلام گرایی در قاره اروپا" می خواند شکل گرفت و کوتاه زمانی بعد آشکارا دچار انشعاب های فراوانی شد و در عمل به پایان کار خود در آلمان رسید اما در این میان شاخه های دیگری از این گروه فاشیستی در بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی شکل گرفته است. همین چندی پیش بود که پگیدای سوئد و اتریش در آن کشورها به تظاهرات دست زدند اما شرکت کنندگان در تظاهرات های پگیدا در مقایسه با شرکت کنندگان در تجمع های مخالف این گروه بسیار کم شمار نشان می دهند.
در سال ۲۰۱۳ البته بریتانیا شاهد تظاهرات های گروه های راست افراط گرا بود و بسیاری از آنها با تظاهرکنندگان ضد فاشیست درگیر نیز شدند. اما پس از کناره گیری "تامی رابینسون" رهبر راست گرایان افراطی بریتانیا، این گروه ها نیز در عمل تضعیف شده و کارایی خود را از دست دادند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شفقنا