فرمان نژادپرستانه ترامپ به مسلمانان کانادا نیز رسید
فرمان نژادپرستانه ترامپ به مسلمانان کانادا نیز رسید
۴ مسلمان مقیم کانادا در تماس با «سیندی شیرنیاک»، وکیل بین‌المللی این کشور از لغو کارت عبور خود و ممنوعیت ورود آن‌ها به خاک آمریکا خبر دادند.
جمعه ۲۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۰
کد مطلب: 5829
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «روسیا الیوم»، مقامات آمریکا روز سه‌شنبه، ۲۰ تیرماه سال جاری، تعدادی از کارت‌های عبور از مرزهای کانادا موسوم به «نیکسوس کارد» که به مسلمانان دارای ملیت کانادا و اقامت دائم در این کشور اعطا شده است را لغو کردند.
براساس این گزارش، مقامات آمریکا از طریق ارسال پست الکترونیک و شرکت‌های پستی، تعدادی از مسلمانان کانادا را در جریان لغو کارت عبور خود به آمریکا قرار دادند، این در حالی است که علت این لغو ناگهانی هنوز مشخص نشده است.
«سیندی شیرنیاک»، وکیل بین‌المللی کانادا، دیروز، ۲۲ تیرماه، در این باره گفت: تماس‌های تلفنی از ۴ مرد مسلمان مقیم کانادا مبنی بر لغو کارت عبور آن‌ها دریافت کرده است.
وی گفت: افرادی که کارت عبور آن‌ها لغو شده، دارای نام‌های اسلامی هستند، این در حالی است که آن‌ها دارای ملیت کانادایی و یا دارای حق اقامت در کانادا هستند.
شیرنیاک با اشاره به این که این چهار مرد مسلمان، نام اول آن‌ها محمد است، گفت: فرمان ترامپ مبنی بر ممنوعیت سفر شهروندان مسلمان به آمریکا، تنها محدود به مسلمانان ۶ کشور ایران، سوریه، یمن، سومالی، سودان و لیبی نیست، و در برخی مواقع شهروندان و مسلمانان مقیم برخی کشورها را نیز شامل می‌شود.
«نیکسوس کارد»، کارت‌های سفر متمایزی است که به افرادی داده می‌شود که از سوی دو طرف آمریکایی و کانادایی در معرض عملیات تحقیق طولانی و فشرده قرار می‌گیرند.
یادآور می‌شود، دیوان عالی آمریکا در اواخر ماه ژوئن میلادی، فرمان نژادپرستانه ترامپ مبنی بر ممنوعیت موقت سفر شهروندان ۶ کشور ایران، سوریه، لیبی، سومالی، سودان و یمن به خاک آمریکا را تأیید کرد، این در حالی است که این فرمان از سوی دادگاه‌های بدوی و تجدیدنظر رد شده بود.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا