تلاش گروه اسلام‌ستيز فرانسوی برای برگزاری تظاهرات عليه مسلمانان
تلاش گروه اسلام‌ستيز فرانسوی برای برگزاری تظاهرات عليه مسلمانان
گروه اسلام‌ستيز «مقاومت جمهوری» با انتشار فراخوانی عمومی از شهروندان فرانسه خواست تا شنبه، اول تيرماه، در تظاهرات ضداسلامی شركت كنند.
جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۲۳:۵۲
کد مطلب: 1599
به گزارش «آرماگدون» ، گروه اسلام‌ستيز «مقاومت جمهوری» با سوء‌استفاده از حوادثی كه اخيرا توسط برخی گروه‌های افراطی مدعی اسلامی در اروپا روی داده است، سعی دارد تا چهره اسلام و مسلمانان را در ميان مردم فرانسه مخدوش كند.
گروه «مقاومت جمهوری» كه پيش از اين نيز بارها تظاهرات‌های ضداسلامی برگزار كرده، در بيانيه خود اعلام كرده است كه اروپا در آستانه سقوط و افتادن در دستان مسلمانان است و بايد با برگزاری اين تظاهرات‌ها، از ورود آن‌چه كه «افراط‌گرايی» خوانده است، به اروپا جلوگيری كرد.
در بخش ديگری از اين بيانيه، گروه اسلام‌ستيز با معرفی مسلمانان به عنوان خطری جدی برای فرانسه، عنوان می‌كند: برخلاف تصوری كه وجود دارد، گروه‌هايی كه نژادپرست و ملی‌گرا ناميده می‌شوند، خطرناك نيستند بلكه خطر واقعی، مسلمانان هستند كه می‌توانند كشور را از ما بگيرند!
همچنين در وب‌سايت اين گروه راست‌گرای افراطی، عباراتی چون «مسلمانان را اخراج می‌كنيم»، «نه به اسلام»، «حمايت از لائيسيته» به چشم می‌خورد.
هنوز گروه‌های اسلامی و مقامات سياسی فرانسه به اين فراخوان و دعوت برای برگزاری تظاهرات ضداسلامی واكنشی نشان نداده‌اند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرنگاران جوان