ده‌ها کشته و مجروح در حمله به منزل رهبر شیعیان نیجریه + تصاویر
ده‌ها کشته و مجروح در حمله به منزل رهبر شیعیان نیجریه + تصاویر
حمله نیروهای امنیتی نیجریه به منزل رهبر شیعیان این کشور، ده‌ها کشته و مجروح برجای گذاشت.
يکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۳۹
کد مطلب: 4082
به گزارش «آرماگدون» ، نیروهای امنیتی نیجریه بامداد امروز با حمله به منزل شیخ ابراهیم الزکزاکی رهبر جنبش اسلامی ( جنبش شیعیان نیجریه) اقدام به تیراندازی کردند.
به گفته شاهدان، نیروهای امنیتی پس از حمله به منزل شیخ الزکزاکی با خودروهای زرهی، آن را محاصره کردند و قصد داشتند با یورش به داخل منزل او را بازداشت کنند، ولی پیروان وی با تشکیل زنجیره انسانی مانع شدند.
پس از این ماجرا نیز تظاهرات اعتراض آمیز گسترده‌ای در مناطق مختلف نیجریه برگزار شد.
منابع وابسته به نیروهای مهاجم مدعی شدند که در محل حادثه اقدامی برای ترور رئیس ستاد ارتش نیجریه صورت گرفته بود؛ این درحالی است شاهدان عینی و شیخ الزکزاکی با تکذیب کامل این ادعا گفتند، نیروهای امنیتی بدون هشدار قبلی و بدون هیچ دلیلی اقدام به تیراندازی کردند.
نیجریه سال گذشته نیز در جریان راهپیمایی روز جهانی قدس شاهد تیراندازی افراد مسلح به سوی راهپیمایان بود که بر اثر آن ده ها نفر از جمله ۳ نفر از فرزندان شیخ الزکزاکی کشته شدند.

کشته‌شدن معاون و پزشک شیخ زکزاکی
گزارش‌ها همچنین حاکی است همزمان با اعتراضات مردمی به حمله ارتش نیجریه به رهبر شیعیان این کشور، معاون و پزشک شیخ زکزاکی کشته شده‌اند.
شیخ محمود محمد توری و دکتر مصطفی، به ترتیب معاون و پزشک شیخ زکزاکی در این حمله جان خود را از دست داده‌اند.
گفته می‌شود که بر اثر این حمله که با پرتاب مواد منفجره نیز همراه بوده، بخشی از ساختمان محل اقامت شیخ زکزاکی تخریب شده است.Share/Save/Bookmark
مرجع : العالم