انتقاد کارشناس فرانسوی از سیاست اسلام هراسی آمریکا
انتقاد کارشناس فرانسوی از سیاست اسلام هراسی آمریکا
یک کارشناس امور رسانه ای فرانسه روز جمعه از سیاست اسلام هراسی آمریکا انتقاد کرد و گفت که پیگیری سیاست اسلام هراسی، راهبرد جنون آمیز واشنگتن در مقابله با اسلام است.
جمعه ۱۹ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۰
کد مطلب: 3182
به گزارش «آرماگدون» ، «دومنیک والتون» Dominique Wolton مدیر تحقیق مرکز ملی تحقیقات علمی فرانسه در پی گزارش های رسانه های غربی در باره ملیت و مذهب عاملان حادثه تیراندازی به دفتر نشریه طنز «شارلی ابدو» در پاریس در گفت وگو با شبکه تلویزیونی «یورونیوز» گفت: پاریس باید در مورد اسلام هراسی درس هایی به طرف آمریکایی خود بدهد.
وی با بیان اینکه «انگشت اتهام در حادثه تروریستی پاریس به سوی مسلمانان اشاره رفته»، گفت: مساله فقط اسلام نیست، بلکه موضوع چگونگی برخورد با دیگران است.
این متخصص حوزه رسانه در فرانسه افزود: آیا ما به دیگران احترام می گذاریم، یا می گوییم که دیگران خطرناک هستند؟ اگر فکر کنیم آنها خطرناک هستند، همه چیز را به هم ریخته ایم.
مدیر مرکز ملی تحقیقات علمی فرانسه گفت: اگر بخواهیم به آمریکایی ها که با ما اعلام همبستگی کرده اند، خدمتی کنیم، باید به آنها بگوییم ما نباید به شما درس بدهیم؛ ولی باید تلاش کنیم تا «جنون اسلام هراسی» و «مسلمان هراسی» که شما (آمریکا) بعد از حادثه ۱۱ سپتامبر در آمریکا ترویج کردید را دوباره و این بار در فرانسه تکرار نکنیم.
والتون درباره تاثیراتی که این حادثه می تواند بر جامعه رسانه ای فرانسه و اروپا داشته باشد، گفت: این واقعه ممکن است توانایی رسانه ها برای اینکه بتوانند به نام حق اطلاع رسانی، افکار و ایده های افراطی که برای دیگران لزوما نژاد پرستانه و نفرت آمیز نیست را منتشر کنند، زیر سوال ببرد.
والتون رسانه های فکاهی در اروپا و به خصوص فرانسه را از جمله رسانه های افراطی توصیف کرد.
در حمله تروریستی روز چهارشنبه گذشته به دفتر مجله طنز «شارلی ابدو» در پاریس، ۱۲ نفر از جمله چهار نفر از کارکنان این مجله و دو مامور پلیس کشته شدند.
پلیس عملیات گسترده ای را در شمال شرق پاریس برای یافتن دو مظنون این حمله که گفته می شود دو برادر فرانسوی الجزایری تبار هستند، آغاز کرده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایرنا