ممنوعیت حضور تماشاگر موهن به قرآن در ورزشگاه‌های انگلستان
ممنوعیت حضور تماشاگر موهن به قرآن در ورزشگاه‌های انگلستان
اتحادیه فوتبال انگلستان قصد دارد جولی فیلیپس، از تماشاگران فوتبال را به خاطر اهانت به قرآن از حضور در تمامی ورزشگاه‌ها منع کند.
يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۳۹
کد مطلب: 3047
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از روزنامه انگلیسی «میرور»، مسئولان اتحادیه فوتبال انگلستان قصد دارند که جولی فیلیپس، از هواداران تیم فوتبال «میدلزبورو» را که در یکی از ورزشگاه‌های این کشور به قرآن توهین کرده بود را از ورود به تمامی استادیوم‌های ورزشی این کشور منع کنند.
فیلیپس ۵۱ ساله در یکی از بازی‌های فوتبال از قرآن کریم به عنوان وسیله‌ای برای حمل شیرینی استفاده کرده بود که نوعی اهانت به ادیان محسوب می‌شود.
وی در بازجویی‌ها اعتراف کرده است که ندانسته که کتابی که در دست دارد، قرآن بوده و فقط دنبال وسیله‌ای بوده که روی آن شیرینی قرار دهد.
قرار است ۱۵ آبان‌ماه نتیجه نهایی محاکمه این فرد موهن به قرآن اعلام ‌شود.
در صورتی که با صدور حکم منع ورود فیلیپس به استادیو‌م‌های انگلستان موافقت شود، برای نخستین بار خواهد بود که چنین اتفاقی در این کشور رخ می‌دهد.
پیش‌تر در خبرها اعلام شده بود جولی فیلیپس در دقیقه ۲۵ بازی و در حین تماشای یک مسابقه فوتبال یک جلد قرآن کریم را از کیف دستی خود خارج کرده و شروع به پاره کردن صفحات آن کرد و سپس آن را به «جیما بارکین» ۱۸ ساله داد تا صفحات پاره شده را به هوا پرتاب کند، این دو سپس شعارهای ضد اسلامی و تشویق‌کننده به کشتار مسلمانان سر دادند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا