اهانت روانشناس فرانسوی به حجاب اسلامی
اهانت روانشناس فرانسوی به حجاب اسلامی
«کارولین الیاشف»،روانشناس اسلام‌ستیز در مصاحبه با یک مجله فرانسوی، حجاب اسلامی را مورد اهانت قرار داد و آن را زمینه‌ساز بدرفتاری‌ها در کودکان توصیف کرد!
سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۳۸
کد مطلب: 2039
به گزارش «آرماگدون» ، پایگاه اطلاع‌رسانی «oumma» نوشت، «کارولین الیاشف»(Caroline Eliacheff)، روانشناس اسلام‌ستیز، در مصاحبه با مجله «ال»(Elle)، حجاب اسلامی را مورد اهانت قرار داد.
این روانشناس و روانپزشک کودکان، در تحلیل واقعه مهد کودک «بیبی لو» و اخراج مربی محجبه مهد به خاطر داشتن حجاب، قانون پوشش در اسلام را موجب بر هم زدن تعادل روانی کودکان دانست و از ممنوعیت حجاب در مهد کودک‌های دولتی و خصوصی دفاع کرد!
وی در پاسخ به این که «آیا محجبه بودن مربی‌های مهد می‌تواند برای کودکان آسیب‌زا باشد؟»، گفت: پاسخ این سوال بستگی به تعریفی دارد که از حجاب به کودکان داده می‌شود؛ اما صرف پوشش اسلامی برای زنان نشان‌دهنده نوعی تبعیض میان زن و مرد است و در ذهن کودک سؤالات متعددی ایجاد می‌کند.
الیاشف در ادامه اظهارات مضحک خود مدعی شد: محجبه بودن مربی‌های مهد می‌تواند نتایج ناشایستی در تربیت کودک داشته باشد(!) چراکه قانون پوشش اسلامی به دنبال خود قوانین دیگری همچون غذای حلال و جدایی دختر و پسر از هم در مدارس را به دنبال می‌آورد و این امر در نهایت برای جمهوری فرانسه خطرناک و در تضاد با قانون بی‌طرفی دینی در این کشور است.
یادآور می‌شود، «بیبی لو» نام مهد کودکی در حومه پاریس است که چندی پیش مسئولان آن مربی محجبه مهد را صرف داشتن پوشش اسلامی از کار اخراج کردند.
همین امر به طرح ممنوعیت پوشش اسلامی در مهد کودک‌های فرانسه انجامید و قوانین تبعیض‌آمیز موجود درباره دانش‌آموزان مسلمان در مدارس فرانسه را به مهد کودک‌های این کشور نیز کشانید.
مربی محجبه «بیبی لو» درباره رفتار ناشایست مسئولان این مهد کودک نزد دادگاهی در فرانسه شکایت کرد که در ابتدا با رد درخواست خود مواجه شد؛ اما در نهایت توانست رأی دادگاه استیناف را به نفع خود تغییر دهد و محکومیت مسئولان این مهد را در اخراج وی از کار به اثبات برساند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا