آغاز نشست دو روزه «مبارزه با اسلام هراسی» در لندن
آغاز نشست دو روزه «مبارزه با اسلام هراسی» در لندن
نشست «مبارزه با اسلام هراسی» از امروز با حضور شخصیت ها اسلامی و کارشناسان رسانه ای و نمایندگان جامعه مدنی در لندن آغاز شد.
يکشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۴
کد مطلب: 5838
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از ۲۴.ae، مرکز فرهنگی اسلامی در لندن نشست «مبارزه با اسلام هراسی» را با همکاری سازمان اسلامی، آموزشی، علمی و فرهنگی «آیسسکو» و با حضور کارشناسان و شخصیت ها رسانه ای و نمایندگان جامعه مدنی و مسئولان شورای همکاری اسلامی از امروز (شنبه ۲۴ تیرمصادف با ۱۵ جولای) در لندن آغاز می کند و این نشست تا فردا یکشنبه ( ۲۵ تیر مصادف با ۱۶ جولای) ادامه دارد.
در این نشست قرار است به تبیین ابزار و ادوات مبارزه با پدیده اسلام هراسی پرداخته شود.
برهمین اساس، شورای همکاری اسلامی در بیانیه ای اعلام کرد: کارشناسان در این نشست به پدیده اسلام هراسی از منظر قانونی و حقوق بشری و چگونگی پوشش این پدیده و پرداختن یا انتشار آن در رسانه ها خواهند پرداخت.
در این بیانیه آمده است: در این نشست به نقش سازمان های مدنی برای مقابله با تبعیض نژادی و انزجارطلبی و اهانت به ادیان پرداخته می شود.
«مصطفی عقیل» مدیر رسانه و ارتباط سازمان همکاری اسلامی که مقر آن در جده عربستان قرار دارد، اعلام کرد: راهبرد رسانه ای سازمان همکاری اسلامی در مبارزه با اسلام هراسی اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت را دنبال می کند و بر تعامل رسانه ها و استادان دانشگاه ها و کارشناسان در زمینه های مختلف مرتبط با این پدیده مشارکت دولتهای غربی در نشر آگاه سازی و حمایت از تلاش های جوامع مدنی اسلامی در غرب تمرکز دارد.
گفتنی است، در پایان این نشست دو روزه توصیه ها و پیشنهادهایی برای انجام پروژه های قابل اجرا ارائه خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان