تصویب قانون ضد حجاب در پارلمان اتریش
تصویب قانون ضد حجاب در پارلمان اتریش
در قانون اساسی اتریش آزادی بیان و ادیان یک اصل اساسی محسوب می شود ولی تصویب این قانون به صراحت نوعی از اسلام ستیزی بوده است.
جمعه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۷
کد مطلب: 6738
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از دویچه وله، دولت اتریش دختران مسلمان مدارس ابتدایی این کشور را از پوشیدن حجاب اسلامی منع کرد. نمایندگان پارلمان اتریش روز گذشته با تصویب قانونی، استفاده از حجاب را در دبستان های این کشور ممنوع کرد.
در قانون اساسی اتریش آزادی بیان و ادیان یک اصل اساسی محسوب می شود ولی تصویب این قانون به صراحت نوعی از اسلام ستیزی بوده است. حزب راستگرای افراطی اتریش (FPÖ)‌ و حزب خلق (ÖVP)‌ از حامیان اصلی تصویب آن بوده است.
رادولت تاچر نماینده عضو حزب خلق درباره تصویب این قانون می گوید: این قانون برای آزادی دختران مسلمان ضروری بود. وی ادعا می کند ما می خواهیم با اسلام سیاسی مبارزه کنیم!
در لایحه تصویب شده توسط نمایندگان پارلمان اتریش آمده است این قانون شامل فرقه های دیگر مثل سیکهای هندی یا کلاه سنتی یهودیان نمی شود. ظاهراً پارلمان اتریش با پوشاندن موهای سر مشکل دارد.
سازمان‌های اسلامی اتریش اعتراض خود را به این قانون اعلام کردند. آنها گفتند تصویب این قانون در کشوری دموکراتیک نشان از عدم اجرای قانون است.
اسلام یکی از ادیان به رسمیت شناخته شده در اتریش است و بیش از ۷۰۰ هزار مسلمان در این کشور زندگی می‌کنند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان