اسلام هراسی، جریان اصلی حاکم در رسانه های غربی است
اسلام هراسی، جریان اصلی حاکم در رسانه های غربی است
استاد دانشگاه مالزی تبدیل شدن گفتمان اسلام هراسی به جریان اصلی رسانه‌های غربی از جمله بی بی سی را از دلایل سیاهنمایی آن‌ها علیه کشورهای مسلمان خواند.
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۸
کد مطلب: 6503
به گزارش «آرماگدون» ، پروفسو «زید احمد» رئیس دانشکده انسان شناسی دانشگاه پوترا مالزی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: این موضوع باید درک شود که جهت گیری‌های رسانه‌ها توسط صاحبان آن‌ها تعیین می‌شود و در واقع رسانه‌ها، رویکرد صاحبان خود را نسبت به حوادث بازتاب می‌دهند.
وی درباره علل سیاهنمایی‌های رسانه‌های غربی در مورد کشورهای مسلمان چنین توضیح داد: گفتمان اسلام هراسی به جریان اصلی کشورهای غربی تبدیل شده است و اسلام هراسی همواره درباره مسلمانان ایجاد هراس می‌کند. پس با در نظر گرفتن دو فاکتور اسلام هراسی و جهت گیری اجتناب ناپذیر رسانه‌ها، می‌توانیم ریشه این مشکل را دریابیم.
«زید احمد» با اشاره به این که امروزه افسانه‌های دروغین درباره خطر اسلام در کشورهای غیر مسلمان طرفداران زیادی دارد، رسانه‌های این کشورها را تحت تأثیر پدیده اسلام هراسی دانست.
وی با تأکید بر نقش اتاق فکرهای سیاسی، منافع سیاستمداران و جریان‌های منفعت طلب در به وجود آمدن پدیده اسلام هراسی، رسانه‌های خبری جریان اصلی، از جمله بی‌بی‌سی را بازتاب دهنده این پدیده عنوان کرد.
استاد دانشگاه مالزی گفت: این رسانه ها در این زمینه پس از دریافت گزارش‌ها، آن‌ها را دستچین می‌کنند و سپس در جهت منافع صاحبان خود، خبرها را نشر می‌دهند.
وی تاکید کرد: در واقع رد پای اسلام هراسی را می‌توان در گزارش‌ها، خبرها و مقاله‌های تحلیلی رسانه های غربی مشاهده کرد.
Share/Save/Bookmark