نمایش فرهنگ و تجارب مسلمانان در دانشگاه تگزاس
نمایش فرهنگ و تجارب مسلمانان در دانشگاه تگزاس
گالری رینولدز (Reynolds) در دانشگاه ای اند ام تگزاس آمریکا میزبان نمایشگاهی درباره فرهنگ و تجارب مسلمانان با هدف افزایش شناخت درباره اسلام و نهادها و آثار هنری اسلامی می‌شود.
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۴۵
کد مطلب: 6360
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری theeagle؛ در این نمایشگاه که «سلام» نام دارد و ۲۷ دی آغاز به کار می‌کند و تا ۱۲ اسفند ادامه دارد، آثاری از هنرمندان انجمن دانشجویان مسلمان دانشگاه تگزاس و انجمن هنرهای اسلامی هیوستون به نمایش گذاشته خواهد شد.
پرایتییو مدیکوندا (Pratyu Medikonda)، مدیر گالری انجمن هنرهای بصری دانشگاه تگزاس در این باره گفت:‌ امیدواریم این نمایشگاه مزایای آموزشی داشته و دانشجویان دانشگاه تگزاس را با فرهنگ اسلامی آشنا کند.
مری کاسیلاس (Mary Casillas)، رییس انجمن هنرهای بصری نیز گفت: ۱۵ اثر از انجمن هنرهای اسلامی هیوستون، ۵۰ تصویر هنری از دانشجویان مسلمان و ۱۰ اثر هنری از انجمن دانشجویان مسلمان به نمایش گذاشته خواهد شد و در طول برگزاری نمایشگاه نیز دانشجویان مسلمان ۹۹ نام الله را با سبک‌های متفاوت خطاطی خواهند کرد.
وی افزود: این نمایشگاه جنبه‌های زیادی از هنرهای اسلامی و تغییرات آن‌ها را در طول زمان نشان خواهد داد و به دانشجویان غیرمسلمان کمک خواهد کرد بدانند دانشجویان مسلمان چگونه فرهنگ اسلامی خود را گرامی داشته و اسلام برای آن‌ها چه مفهومی دارد.
Share/Save/Bookmark