انتشار «آمریکا و جنبش‌های سیاسی اسلامی از سپتامبر ۲۰۱۱»
انتشار «آمریکا و جنبش‌های سیاسی اسلامی از سپتامبر ۲۰۱۱»
کتاب «آمریکا و جنبش‌های سیاسی اسلامی از سپتامبر ۲۰۱۱» به زبان عربی و به قلم «ایمن محمود سیسی»، استاد و پژوهشگر فلسطینی منتشرشد.
پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۱۰
کد مطلب: 6261
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از روزنامه مصری الدستور؛ کتاب «أمريكا وحركات الإسلام السياسي منذ سبتمبر ۲۰۱۱»(آمریکا و جنبش‌های اسلام سیاسی از سپتامبر۲۰۱۱) اخیرا و به همت مؤسسه انتشاراتی «العربی» قاهره منتشرشده است.
نویسنده در این کتاب به مباحث پیرامون حمایت آمریکا از اسرائیل و نقش دین در درگیری‌های عربی و اسرائیلی با نام «وعده الهی، مبنای مشروعیت بازگشت به سرزمین مقدس» پرداخته است.
این استاد فلسطینی در این کتاب همچنین، موضوع جنبش‌های اسلام سیاسی از جمله جنبش حماس و عوامل ظهور و افزایش جنبش‌های اسلام سیاسی در کشورهای عربی طی چند سال گذشته را مورد تحلیل قرار داده است.
این کتاب در چهار فصل با عناوین «چارچوب‌های نظری و مفهومی»، «عوامل تعیین‌کننده سیاست آمریکا نسبت به جنبش‌های سیاسی اسلامی در کشورهای شمال آفریقا»، «ابعاد و سازوکارهای سیاست آمریکا نسبت به جنبش‌های اسلام سیاسی شمال آفریقا» و «ارزیابی موضع آمریکا نسبت به این جنبش‌ها» تدوین شده است.
گفتنی است، «ایمن محمود سیسی»، متولد نوار غزه است که از سال ۲۰۰۸ میلادی به‌عنوان استاد دانشگاه فعالیت می‌کند، وی دکترای علوم سیاسی و روابط بین‌الملل خود را از دانشگاه قاهره دریافت کرده و در تعدادی از همایش‌های بین‌المللی و ملی حضور یافته است.
Share/Save/Bookmark