فرار بیش از ۴۰ هزار مسلمان میانماری به مالزی
فرار بیش از ۴۰ هزار مسلمان میانماری به مالزی
بیش از ۴۰ هزار مسلمان میانماری به دلیل جنایات بودایی‌های تندرو و دولت علیه آنان مجبور به فرار از کشور و پناهندگی و آوارگی در مالزی شده‌اند.
يکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۳۳
کد مطلب: 3165
به گزارش «آرماگدون» ، "کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان" وابسته به سازمان ملل متحد از آوارگی بیش ۴۰هزار مسلمان روهینگیایی در کشور مالزی خبر داد.
خبرگزاری "اراکان" میانمار در این‌باره گزارش داد؛ این آمار مربوط به ماه گذشته است که نشان می‌دهد تاکنون ۴۰هزار و هفتاد مسلمان آواره از مجموع ۱۵۰هزار و۴۶۰ داوطلب پناهندگی توانسته‌اند وارد این کشور شوند.
مسلمانان روهینگیایی آواره در مالزی، امکان داشتن هیچ گونه کار و فعالیت قانونی ندارند و عده کمی از آنان می‌توانند به پناهگاه دست پیدا کنند.
این سازمان حقوقی همچنین تأکید کرد: کودکان روهینگیایی‌ها امکان آموزش و تحصیل ندارند؛ زیرا در این پناهگاه‌ها هیچ گونه مدرسه‌ای برای آنان وجود ندارد.
گفتنی است دولت میانمار از سال ۲۰۱۲ تاکنون با حمایت از قتل و کشتار مسلمانان روهینگیایی، محدودیت‌های زیادی را برای مسلمانان وضع کرده است تا آنان را از نظر قدرت اقتصادی و اجتماعی ضعیف کند.
با گذشت بیش از ۲ سال از شروع دور جدید پاک‌سازی نژادی-مذهبی در میانمار، بودایی‌ها در سایه حمایت دولت همچنان به قتل، غارت و تجاوز جنسی به مسلمانان روهینگیا ادامه می‌دهند؛ اما سازمان‌های بین‌المللی و خصوصا کشورهای اسلامی هنوز در سکوت به سر می‌برند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : جبهه جهانی مستضعفین