انتقاد ایندیپندنت از همگامی رسانه‌ها با نژادپرستی علیه مسلمانان
انتقاد ایندیپندنت از همگامی رسانه‌ها با نژادپرستی علیه مسلمانان
روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» از همگامی رسانه‌های این کشور با نژادپرستی علیه مسلمانان انتقاد کرد.
دوشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۵
کد مطلب: 5785
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از عین العالم، روزنامه انگلیسی ایندپندنت در مطلبی به قلم «سفیان اسماعیل» از رسانه‌های این کشور به دلیل همگامی و حمایت از حمله تروریستی علیه مسلمانان در شرق لندن انتقاد کرد.
نویسنده در این مطلب با بیان این که علی‌رغم اهمیت بسیار حمله تروریستی علیه مسلمانان، بیشتر رسانه‌های انگلیسی یا به آن نپرداختند و یا آن را مسئله‌ای کم اهمیت جلوه دادند، آورده است: اگر جمیل مختار و دختر عمویش ریشام خان کانا که در این حمله جان باختند، جیمز و ربکا و سفید پوست بودند، عکس آنها هر روز در خبرها دیده می‌شد.
نویسنده با اشاره به برخی از مشکلاتی که مسلمانان انگلستان با آن مواجه هستند و با شیوه‌ای متفاوت با غیر مسلمانان با آن رفتار می‌شود، آورده است: همه مردم انگلستان با نام «جو کاکس»، نماینده پارلمان انگلستان و «لی رغبی» یکی از اعضای پلیس که در این کشور به قتل رسیدند، آشنا هستند اما امثال «محمد سلیم» و «مشین احمد» که در دو حادثه تروریستی در انگلستان با ضربات چاقو کشته شدند، خارج از جامعه مسلمانان، ناشناخته‌اند.
ایندیپندنت در ادامه نوشت: اختلاف در چگونگی نقل جنایاتی که علیه مسلمانان انجام می‌شود و مشابه آنها اگر از سوی مسلمانان انجام شود، بیانگر برخورد دو گانه‌ای است که ریشه در اسلام‌هراسی دارد.
در ادامه آمده است: عدم پیگیری امثال این جنایات در گزارش‌ها تنها مشکل مسلمانان نیست؛ بلکه در بسیاری از موارد حملاتی که توسط مسلمانان انجام شود به نام تروریسم مطرح‌شده اما جنایاتی که توسط افراد سفید‌پوست انجام شود به شیوه‌های مختلف مانند بیماری روانی فرد جنایتکار توجیه می‌شود.
نویسنده در پایان با اشاره به آمارهای درد‌آوری مانند وجود نزدیک به هفت هزار جنایت علیه مسلمانان در یک سال آورده است: اوضاع تنها زمانی بهتر می‌شود که جامعه انگلستان با مسلمانان رفتاری مانند آنچه که با غیرمسلمانان دارد، داشته باشد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا