اهانت مجله فرانسوی به مسلمانان
اهانت مجله فرانسوی به مسلمانان
مجله فرانسوی «ولور اكتوئل» با انتشار مطالبی به مسلمانان اهانت و آنان را مهاجرانی از خارج كشور توصيف كرد كه در حال اشغال فرانسه هستند.
جمعه ۵ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۲۱:۳۴
کد مطلب: 1888
به گزارش «آرماگدون» ، هفته‌نامه "ولور اكتوئل" (ارزش‌های امروزی) در فرانسه مطالبی را روز پنجشنبه ۴ مهر منتشر كرد كه در آن با جسارت به مسلمانان اهانت شد.
اين هفته‌نامه اسلام‌ستيز در آخرين شماره خود اقدام به انتشار تصوير يك زن محجبه روی جلد خود كرد كه در كنار آن با حروف بزرگ نوشته شده بود: «تهاجمی(!) كه مخفيانه انجام می‌شود».
مجله «ولور اكتوئل» در حاشيه اين عكس نيز سخنانی را از برخی مقامات فرانسوی به عنوان شاهد اين مدعی بی‌ربط خود به چاپ رساند كه مسلمانان را روز به روز در حال افزايش در فرانسه و آنان را به خطری برای جامعه فرانسوی معرفی می‌كرد.
انتشار اين مطالب واكنش‌های متفاوتی را در فرانسه در پی داشت، تا جايی كه انجمن دانشجويان يهودی در فرانسه نيز به دفاع از مسلمانان در برابر اين مطالب برخواست.
رئيس اين انجمن انتشار اين مطالب را نژادپرستانه توصيف و اعلام كرد: اين كه هر مجله و روزنامه‌ای به خود اجازه دهد با انتشار مطالب نژادپرستانه، اين مطالب را به يك موضوع عادی در فرانسه تبديل نمايد، قابل قبول نيست و بايد برای مقابله با آن اقدام كرد.
وی همچنين ادامه داد: چه كسی می‌تواند تصور كند كه در سال ۲۰۱۳ يك مجله با تيراژ بالا به خود اجازه انتشار چنين مطالب نفرت‌آميزی را بدهد!
این اولین بار نیست که یک مجله فرانسوی به خود اجازه اهانت به مسلمانان را می‌دهد پیش از نیز نشريه «چارلي هبدو» در چند شماره به اهانت به دین مبین اسلام و پیامبر عظیم شان اسلام پرداخته بود که با واکنش مسلمانان جهان روبرو شد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : باشگاه خبرنگاران