توزیع کتاب‌های ضدشیعی در شرق عربستان!
توزیع کتاب‌های ضدشیعی در شرق عربستان!
رژیم آل سعود برای تفرقه افکنی بین اقشار مختلف مردم عربستان و طائفه‌ای جلوه دادن خواسته‌های مشروع مردمی در دستیابی به آزادی و دموکراسی، به توزیع کتاب‌های ضدشیعی در منطقه شیعه نشین شرق این کشور اقدام کرد.
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۴۰
کد مطلب: 1383
وزارت فرهنگ و اطلاع رسانی عربستان کتابی را در مدارس منطقه الشرقیه عربستان توزیع کرده است که به عقاید شیعیان حمله و آنها را تکفیر می کند.

وزارت فرهنگ و اطلاع رسانی عربستان در همه مدارس ابتدایی این کتاب طائفه ای را توزیع کرده که به عقاید شیعیان حمله و آنها را در سراسر جهان تکفیر و منبع خطری برای مسلمانان توصیف می کند.

تصاویر منتشر شده در پایگاههای اجتماعی در اینترنت نشان می دهد که وزارت فرهنگ و اطلاع رسانی عربستان محموله های پستی کتابها را برای مدارس دو منطقه الباحه والشرقیه فرستاده است.

برخی منابع آموزشی در وزارت آموزش و پرورش عربستان هم از ورود محموله های کتاب به مدارس راهنمایی و متوسطه در مناطق نجران، مدینه منور، حائل و القصیم خبر دادند.

برپایه این گزارش، ناظران در عربستان به بازگشت فعالیت های رسمی طائفه ای زیر نظر رژیم سعودی حاکم بر شبه جزیره عربی در سطح داخلی اشاره و تاکید می کنند که سیاست رژیم حاکم در مقابله با اعتراضات رو به افزایش مردمی، بر مشت آهنین و امنیتی و تفرقه افکنی بین اقشار مختلف مردم براساس اصول طائفه ای و منطقه ای و قبیله ای متکی است.

درهمین حال، وزارت امور اسلامی و اوقاف سعود نیز فعالیت ها و برنامه های طائفه ای خود را در چارچوب سمینارها و سخنرانی ها در ریاض و منطقه تبوک درحال اجرا دارد.

شهرهای مختلف عربستان از بیش از یکسال پیش شاهد برگزاری تظاهرات برای درخواست جهت آزادی و روی کار آمدن نظامی منتخب برآمده از خواست مردم است که با سرکوبگری رژیم سعودی و کشته یا زخمی شدن شماری از معترضان یا بازداشت و شکنجه آنها روبرو شده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : فارس